PUBG PUBG Haberleri

PUBG’nin olumsuz Steam değerlendirmeleriyle başı dertte

Son dönemin tartışmasız en popüler oyunu PlayerUnknown’s Battlegrounds, özellikle geçtiğimiz hafta olumsuz Steam incelemesi bombardımanına tutuldu.

Henüz erken erişim aşamasında olmasına rağmen bir anda çok popüler hale gelen, öyle ki kısa sürede 10 milyon satış rakamını devirmeyi başaran PUBG, bu rekoru hız kesmeden geliştirmeye devam ediyor. Ancak oyundaki optimizasyon sorunları kullanıcıların canını oldukça sıkmışa benziyor. Zira satışın yapıldığı platform olan Steam’de PUBG’yi değerlendiren oyuncular, özellikle geçtiğimiz hafta çok fazla olumsuz oy kullandı. Böylesine fazla oynanan ve hatta twitch.tv’de dahi genellikle en fazla izlenen yayınlara sahip olmayı başaran oyunun %50’ye varan oranlarda olumsuz değerlendirme alması henüz 69 lirayı ödeyip satın alımı gerçekleştirmeyen kararsız kullanıcıları da şüpheye düşürüyor.

Yapılan olumsuz incelemelerin yorum kısmında genel olarak beklenildiği gibi optimizasyon problemi dile getiriliyor. Uçaktan atlanması sonrası binaların yüklenmemesi (render) problemi olsun, çatışma sırasında yaşanan fps drop problemi olsun, birçok sorun kullanıcıların oyundan aldığı keyfi düşürüyor. Ancak bu son günlerdeki olumsuz yorum bombardımanının sebebi Çin’de yaşanan reklam krizi. 69 TL gibi hatrı sayılır bir paraya satın alınan bu “non-f2p” oyunda ana ekranda yer verilen üçüncü parti reklamlar, Çinli oyuncuların canını oldukça sıkmışa benziyor. Para ile alınan bir oyunda “fps’nizi arttırın” başlıklı bir VPN reklamı çıkması da oldukça garip. Şirketin konuyla ilgili nasıl bir adım atacağı ise merak konusu.

1 Comment

  • toprak 18 Aralık 2017

    pubg cıktıgı günden bu gune kadar hala şu oyunun sorununa çözüm bulamıyor bu adamlar ne halt ediyor loot yaparsınn okadar adamla catışırsın son seyfe gelmek için kıcını yırtarsın en kırıtik yerde tak oyundan cıkar kesinlikle berbat

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir