PUBG PUBG Haberleri

Son PUBG güncellemesi problemleri de beraberinde getirdi

Playerunknown’s Battlegrounds’a dün gelen yaklaşık 150 MB’lık güncelleme sonrası oyuncular birçok problemle karşı karşıya kaldı.

Geçtiğimiz günlerde test sunucusuna eklenen değişiklikler sonrası deyim yerindeyse PUBG takipçilerinin içi kıpır kıpır oldu. Arabaların seslerinin değiştirilmesi, tırmanma ve değişik bir camdan atlama mekanizması gibi farklılıklar oyunu daha oynanabilir bir hale getirecek gibi duruyor. En azından artık camdan atlamak için oyuncuların ekstra bir yetenek sahibi olmasına gerek kalmayacak, tek tuşla basit bir şekilde bu eylem gerçekleştirilebilecek. Ancak tüm bunların öncesinde dün oyuna eklenen yaklaşık 150 MB’lık güncelleme basit değişikliklerin yanında birçok sorunu da beraberinde getirdi.

Güncelleme sonrası oyunu incelediğimizde ilk olarak bariz bir FPS düşüklüğü sorununun mevcut olduğunu görüyoruz. Birçok oyuncu eskiye göre daha az FPS alırken, bu sorun etrafınızda başka biri olduğunda daha da büyüyor ve oyun deneyimini olumsuz yönde etkiliyor. Bunun yanında öldürdüğünüz bir rakibi loot’larken de oyun akıl almaz bir şekilde kasıyor. Güncelleme sonrası ortaya çıkan bu iki problem, haliyle Steam’de olumsuz incelemelerin artmasına da sebebiyet verdi. Öte yandan oyuna girerken açılan ve beyaz PUBG yazısının bulunduğu ekranda da birçok oyuncu donma problemi yaşıyor ve oyuna giremiyor. Tüm bu can sıkıcı problemlerin yakın zamanda gelecek yeni bir güncelleme ile düzeltilmesi bekleniyor.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir