Champions 2023 VALORANT mix

Champions 2023 Şampiyonu Evil Geniuses

Champions 2023 ‘te mutlu sona ulaşan takım Amerika temsilcisi Evil Geniuses oldu. Baştan sona üstün oynayan EG rakibini 3-1 ile geçti ve Champions 2023 kupasını kaldırdı. jawgemo 85 skorla serinin yıldızı oldu fakat ”Kötü adamDemon1‘ın maç sonu verdiği röportajda söyledikleri maçta yaptıklarının önüne geçti. ”Nefret edenlerin canı cehenneme. Adıma saygı gösterin. Ben bu oyundaki en iyi oyuncuyum.” söyleminde bulunan Demon1‘a tepkiler olduğu gibi destekleyenlerde var.

Jinggg İçin Buruk Veda

Paper Rex‘in Singapurlu oyuncusu Jinggg‘in son turnuvasıydı. Singapurlu oyuncu 2 yıl boyunca askerlik yapmak zorunda olduğu için takımla iki yıl olmayacaktı. Taraftarların 2 yıl sonra tekrar takıma döneceğini düşündüğü Jinggg herkesi şaşırtan bir karar aldı. 2 yıllık askerliği sonrası yıldız oyuncu üniversite eğiti almak istediğini ve bu nedenle espor hayatını noktaladığını bildirdi.

Paper Rex – Evil Geniuses / Champions 2023

Paper Rex tarafından Split ve Bind tercihleri gelirken Evil Geniuses tarafından Ascent ve Louts tercihi geldi. Karar haritası ise Pearl oldu.

1.Harita – Split / Champions 2023

Evil Geniuses rakibinin seçimi olan haritada tabancayı kazanarak 2-0 önde başladı fakat ilk yarının devamı onlar için tam anlamıyla bir facia oldu. İlk yarının kalan 10 roundunun 8’ini kazanan Paper Rex ilk yarıya 8-4 önde girdi. İkinci yarıda ise Demon1 önderliğinde inanılmaz bir geri dönüş vardı. Evil Geniuses ikinci yarıda rakibine sadece 2 round verdi ve serinin ilk haritasını 13-10 ile kazandı. Demon1 ilk haritada aldığı 27 skor ile haritanın yıldızı oldu.

Champions 2023

2.Harita – Ascent / Champions 2023

EG‘nin kendi seçimi olan haritada Paper Rex tabanca roundunu alarak 4 roundluk seri ile başladı. EG mola sonrası 2 round kazansada Paper Rex 1 round ile karşılık verdi ve skoru 5-2’ye getirdi. EG tekrar 2 roundluk seri yakalasada Paper Rex‘ten yine 1 roundluk yanıt geldi. İlk yarının son iki roundunu iki takım paylaştı ve Paper Rex haritanın ilk yarısına 7-5 önde girdi. İlk yarıda Paper Rex adına something 11 skor ile ilk yarıda öne çıkan oyuncu oldu. İkinci yarıda tabanca roundunu alarak seriyi 7-7’ye getiren EG‘de Ethan iki roundda 6 skor ile eşitliği getiren kahraman oldu. Eşitliği bozan taraf Paper Rex olsa da Evil Geniuses tekrar eşitliği buldu ve 8-8 sonrası Paper Rex molası geldi. Mola dönüşü Evil Geniuses rakibinin eco olduğu roundu kazanıp öne geçse de Paper Rex yanıt verip skoru 9-9’a getirdi. Çift haneli skora ilk ulaşan takım d4v41‘ın harika performansı ile Paper Rex oldu. Rüzgarı arkasına alan Paper Rex 2 round daha kazanarak skoru 12-9’a getirdi fakat Evil Geniuses pesetmedi ve 2 round ile karşılık verse de Paper Rex something‘in harika performansı ile 24. roundu kazanarak serinin ikinci haritasını 13-11 kazandı.

Champions 2023

3.Harita – Bind / Champions 2023

Evil Geniuses Bind haritasında tabanca roundunu kazanmasının ardından 2 roundluk seri yakaladı ve 3-0 önde giriş yaptı. Paper Rex ilk silahlı roundunu kazansa da rakibinin 4 roundluk serisine karşılık veremedi ve skor 7-1’e geldi. Paper Rex molası sonrası 2 round alsa da ilk yarının kalan 2 roundu EG‘ye gitti ve ilk yarı 9-3 EG üstünlüğü ile kapandı. Paper Rex ikinci yarıda tabancayı alarak skoru 9-5’e getirsede jawgemo 4 roundda 8 skorluk katkı sağladı ve 13-5 ile serinin 3. haritası kapandı. jawgemo haritayı 23 skor ile kapattı.
Champions 2023

4.Harita – Lotus / Champions 2023

Paper Rex tamam yada devam haritası olan Lotus’ta tabanca roundunnu kazanarak 2-0 ile giriş yaptığı haritada ilk silahlı roundu kaybetti. karşılıklı alınan verilen roundlar sonrası skor 5-3’e geldi. EG 2 roundluk seri ile beraberliği yakalasa da Paper Rex ilk yarının son iki roundunu kazanarak ilk yarıya 7-5 önde girdi. Yine savunma kısmında varlık gösteremeyen Paper Rex ikinci yarda rakibinin 4 roundluk serisine yanıt veremedi ve 9-7 geriye düştü. Jinggg‘in güzel oyunu ile skoru 9-9’a getiren Paper Rex için kötü bir haber vardı. Seri boyunca kabus gibi Paper Rex‘in üstüne çöken jawgemo oyuna tam anlamıyla girmişti. 9-9’dan sonra rakibine sadece 1 round veren Evil Geniuses haritayı 13-10 seriyi ise 3-1 ile kapattı ve kendi evinde VALORANT‘ın en görkemli turnuvası olan Champions 2023 ‘ü kazandı.

Champions 2023

VALORANT En Popüler 10 Silah Kaplaması

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir