FUT Esports VCT EMEA Fnatic VALORANT VALORANT

FUT Esports, FNATIC’i Devirdi! VCT EMEA

Türkiye’nin en başarılı espor kulüplerinden olan FUT Esports, VCT:EMEA’nın 4.Haftası’nda EMEA’nın en iyisi olarak bilinen ama bir süredir düşüşte olan FNATIC ile eşleşti. Temsilcimiz karşılaşmak ile kalmadı üzerine FNATIC’i 2-0 yenerek bu yıl EMEA’nın en iyisi biziz mesajını tüm VALORANT’a verdi. Maçın ayrıntıları haberimizin devamında.

1.Harita: Split | FUT Esports Tercihi

FNATIC bir süredir geliştirdiği oyun tarzını bu haritada da göstererek Türk temsilcimiz Alfajer’e düelist rolünü verdi ama işler yine de istenildiği gibi gitmedi. Temsilcimiz FUT Esports kendi tercihi olan haritanın ilk yarısını 7-5 skoru ile önde kapatmayı başardı. İkinci yarıda ise FUT, tabanca roundunu kazanmasıyla beraber 2 roundluk bir seri aldı ve skoru 9-5 yaptı. FNATIC bir round ile karşılık versede temsilcimizin cevabı gecikmedi ve 3 roundluk bir seri alan temsilcimiz skoru 12-6 yaptı. FNATIC bir round kazanarak oyunda kalmaya çalışsa da temsilcimiz 20.roundu da kazanarak haritayı 13-7 kapattı ve seride 1-0 öne geçti.

VCT EMEA | FUT Esports - FNATIC | Split
VCT EMEA | FUT – FNC | Split

 

2.Harita: Lotus | FNATIC Tercihi

FNATIC kendi tercihi olan haritada tabanca roundunun üzerine bonus roundu da kazanmayı başararak haritayı 3-0 açtı. Ardından oynanılan 4 round 2-2 paylaşıldı ve skor 5-2 oldu. Temsilcimiz 5-2 skoruna 3 roundluk bir seri daha ekleyerek durumu 5-5’de eşitledi, son 2 roundda 1-1 paylaşıldı ve ilk yarı 6-6 eşitlik ile sonuçlandı. İkinci yarıda temsilcimiz tabanca roundunu alarak 6-8 öne geçti. FNATIC 1 round ile temsilcimizin serisini bozsa da FUT, tekrardan bir seri yakaladı ve 4 round arka arkaya alarak skoru 7-12 yaptı. FNATIC, molasının ardından sürekli C oynayarak roundları arka arkaya kazandı ve 5 round kazanma serisi yaparak haritayı uzatmalara götürdü. Harita da iki tane uzatma oynandı.

İlk uzatmanın açılış roundunu temsilcimiz kazansada ikinci roundu FNATIC clutch ile kazandı ve harita 13-13 skoru ile ikinci kez uzadı. İkinci uzatmada ise temsilcimiz, saldırı olduğu açılış roundunu Chronicle neredeyse Spike’i çözmek üzereyken MrFalin’in smokedan Shorty killi almasıyla kazanırken savunma roundunda da harika bir retake oynarak kazandı ve böylece 13-15 skoru ile FUT Esports hem Lotus haritasını hem de seriyi kazanmayı başardı.

VCT EMEA | FUT Esports - FNATIC | Lotus
VCT EMEA | FUT – FNC | Lotus

 

FUT Esports’un bir dahaki maçı ne zaman?

Temsilcimizin bilinen en yakın maçı 3 Mayıs tarihinde. VCT:EMEA’da  play-off’u garantilemiş olarak yoluna devam eden temsilcimiz, grup aşamasının son karşılaşmasında bir diğer partner temsilcimiz BBL Esports ile karşılaşacak. Maçın saati ise şimdilik 20.00 olarak biliniyor.

Diğer haberlerimiz için buraya tıklayabilirsiniz.

editor
2020'den beri bir şekil de espor ile iç içe. Sosyal medya, yönetim, oyuncu ve nicesi. Genelde görülmeyene değer verir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir