Masters Tokyo VALORANT

Masters Tokyo Şampiyonu FNATIC

Champions Tour 2023‘ün önemli turnuvalarından olan Masters Tokyo ‘da mutlu sona ulaşan takım FNATIC oldu. Amerikan temsilcisi Evil Geniuses‘i 3-0 ile deviren FNATIC bu sezon düzenlenen 2 uluslararası kupayı da evine götürmeyi başardı. Bu sonuçla birlikte FNATIC 2 rekor birden kırmış oldu. Hem 2 kez uluslararası şampiyon olan ilk takım olan Alfajer‘in takımı hemde üst üste 2 kez uluslararası şampiyon olan ilk takım konumunda. FNATIC bu galibiyeti ile birlikte 6-27 Ağustos’ta düzenlenecek olan Champions 2023 için EMEA bölgesine 1 takımlık slot hakkı daha kazandırmış oldu. Gelin birlikte haritaları inceleyelim. 

FNATIC – Evil Geniuses

Masters Tokyo finalinde FNATIC tarafından Pearl banı gelirken, EG tarafından Fracture banı geldi. FNATIC harita tercihlerini Lotus ve Bind‘dan yana kullanırken EG ise Spilt ve Ascent tercihlerinde bulundu. Karar haritası ise Haven olmuştu.

1. Harita – Lotus

Masters Tokyo finalinde FNATIC kendi seçimi olan haritada tabanca roundunu kaybetse de spike kurduğu için buy roundu oynadı ve bu roundu kazandı. Devamında 3 round daha alarak skoru 4-1’e getirse de EG‘nin 4 roundluk serisine engel olamadı ve skor 4-5’e geldi. Kalan 3 roundun ikisini kazanan FNATIC olsa da ilk yarıya 6-6 eşitlik ile girildi. Genel olarak saldırı haritası olarak bilinen Lotus haritasında FNATIC bize tam tersi bir senaryo izletti. İkinci yarıya 6 roundluk bir seri ile başlayan temsilcimizin takımı skoru 12-6’ya getirdi. 2 harita puanını rakibine vermeyen EG skoru 12-8’e getirse de FNATIC 21. roundu alarak haritayı 13-8 kazandı ve seride 1-0 öne geçti. Temsilcimiz Alfajer aldığı 23 skor ile haritanın yıldızı oldu. Boostio‘nun 19 skorluk katkısı yeterli olmadı.

2. Harita – Split

Masters Tokyo ‘da Evil Geniuses’ın seçimi olan haritada açılışı FNATIC yaptı. Tabanca roundunu alarak haritayı 2-0 açan FNATIC ilk silahlı roundu rakibine verdi ve skor 2-1 oldu. Rakibine 3 roundluk seri ile cevap veren FNATIC skoru 5-1’e getirdi. EG kendi haritasında farkı kapatmak istese de ilk yarı sonunda 8-4’lük FNATIC üstünlüğü vardı. İkinci yarıya fırtına gibi bir başlangıç yapan EG kendi haritasında ilk kez öne geçti: 8-9. FNATIC 2 rondluk yanıt verse de karşılıklı alınan roundlar sonunda skor 11-11’e geldi. İki takımada serinin ikinci haritasına erişmek için sadece 2 round lazımdı ve bu 2 roundu alan takım FNATIC oldu. Serinin ikinci haritasını 13-11’le kapatarak seriyi 2-0’a getiren FNATIC için artık şampiyonluğa son 1 harita lazımdı. Serinin ikinci haritasında aldığı 20 skorla haritayı kazandıran Chronicle olurken EG tarafında jawgemo ve Demon1‘ın aldığı 21 skor yeterli olmadı.

3. Harita – Bind

Masters Tokyo final serisinin 3. haritasında FNATIC yine tabanca roundunu alarak 2-0’la açılış yaptı. Agresif bir oyun sergileyen EG‘den yanıt gecikmedi ve ilk silahlı roundu rakibinden çaldı ve devamında 2 round daha kazanarak haritada 3-2 öne geçti.Sonraki 4 roundun ikisi EG’ye ikisi FNATIC‘e gitse de EG ilk yarıdaki son 3 roundu alarak haritanın ilk yarısına 8-4 önde girdi. Serinin ikinci yarısında EG tabanca roundunu alarak skoru 10-4’e getirdi. FNATIC bu seriye 3 roundluk seri ile karşılık versede rakibinin 2 roundluk oyunu sonrası skor 12-7’ye geldi. 5 harita puanına sahip olan EG bunu değerlendiremedi ve FNATIC Alfajer‘in önderliğinde 3. haritada muazzam bir geri dönüşe imza attı. Seriyi uzatmaya götüren FNATIC uzatmalardaki 2 roundu alarak haritayı 14-12 seriyi ise 3-0 kapatarak şampiyonluk kupasını aldı. Son haritanın yıldız oyuncularından Derke 28 skor ile takımına galibiyeti getirdi.

Final MVP’si İse Bir Adanalı

Masters Tokyo finalinde 65/42/12 ile oynayan Emir Ali ‘Alfajer’ Beder finalin en değerli oyuncusu oldu. Temsilcimiz bu sonuçla üst üste 2 kez uluslararası şampiyon olan 5 oyuncudan birisi oldu. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir