Dota 2

Dota Levels duyuruldu

Dota 2 Reborn ve Dota 2 Major Championships ile hızlı bir gelişim sürecinin içerisinde giren Valve, bugün ana sunucuya gelen güncelleme ile Dota Levels’ı duyurdu. Oyuncuların Dota 2’deki tüm başarılarını bir araya getirecek bir sistem olarak gösterilen Dota Levels, oyundaki seviyelerine göre oyuncuların profilinde bir rozet şeklinde görünecek.

Oyuncuların tüm Dota 2 geçmişi hesaplanarak oluşturulan sistemde hiçbir başarı karşılıksız bırakılmayacak. Trophy/Başarım kazanıp maç yaparak elde edilebilecek olan Dota Levels, seviye ölçümüne farklı bir boyut getirecek. Seviye yükseltmek için başarım kazanmanın gerektiği Dota 2’de, maç yaparak, çeşitli görevleri gerçekleştirerek ve etkinliklere katılarak bu başarımlar kazanılabiliyor. Ancak bundan sonra, tüm başarımlar oyuncuların Dota Level’ına katkıda bulunacak. Dota Level’ın da oyuncuların tüm Dota geçmişlerinin bir ara getirilmiş hali olduğu düşünüldüğünde, bu başarımların önemi artacak.

Oyunda kazanılan her bir başarım, Dota seviyesini artırma konusunda farklı oranda Trophy Point/Başarım Puanı kazanmanızı sağlayacak. 100 Trophy Points’e ulaşıldığında ise 1 Dota Level elde edilecek. Başarım puanları, yeni bir başarım kazanmanın yanında mevcut olanı Valve tarafından bir üst seviyeye çekildiğinde de kazanılabilecek.

Dota 2 oynayıp da şimdiye kadar birkaç başarım kazanmamış olmak oldukça zor. Nitekim eski başarımlarımız da Dota Level’da boş geçilmeyecek ve yeni sistemde adınıza katkı sağlayacak. Şu anki başarım koleksiyonunuzu ve her birinin verdiği puanı görmek için profilinizdeki Trophies/Başarımlar bölümünü ziyaret edebilirsiniz.

Yeni sistemle birlikte Valve de iki adet yeni başarım duyurdu. Experience Trophy adındaki ödül, sadece ne kadar oyun oynadığınıza göre değerlenirken, her seviye artışında da yeni Trophy Point kazandıracak. Battle Veteran başarımı ise Battle Point’lere göre değerlendirilecek. Valve’in, bundan sonraki süreçte çok daha fazla sayıda yeni başarımın oyuna kazandırılacağını eklediğini de söyleyelim.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir