Dota 2

Funn1k Na’Vi’den ayrıldı

Dota 2 Asya Şampiyonası sonrasında takım kadrolarında değişiklikler devam ederken bir değişiklik de Na’Vi’den geldi. Uzun bir süredir takımla birlikte olan ve zor kulvar rolünü üstlenmiş olan Glep ” Funn1k” Lipatnikov bir süreliğine profesyonel sahneden uzak duracağını belirten Ukraynalı oyuncunun yerine kimin geleceği hakkında herhangi bir açıklama yapılmadı.

Takıma, The International 3’nin olacağı yıl Sergey “ARS-ART” Kevin, Dmitriy “LighTofHeaveN” Kupriyanov’un çıkması üzerine Kuro “Kuroky” Salehi ile katılan Funn1k kısa sürede kendinden bahsettirmeye başladı ve özellikle Clinkz ve Dark Seer kahramanları ile göz doldurdu. The International 4’den sonra Kuroky takımdan ayrılırken Funn1k zor kulvardaki rolünü devam ettirmişti. NaVi ile geçirdiği iki yıl içerisinde 500’den fazla karşılaşmada yer almış olan Ukraynalı oyuncu, ayrılma kararını almadan önce %62 galibiyet oranına sahipti.

Ayrılma kararının oldukça zor olduğunu belirten Funn1k, hayatında önceliklerin değiştiğini belirtti. Hayatına yeni bir sayfa açmak isteyen yıldız oyuncu ileride bu karardan pişmanlık duyabileceğini de ekledi. Son olarak sevenlerine yönelen Funn1k en zor zamanlarında bile Na’Vi’den vazgeçmeyen destekçilerine teşekkür etti ve bir süre profesyonel sahneden uzaklaşıp kendi problemlerinin üstesinden geleceğini açıkladı.

Funn1k yeni bir takıma mı girecek yoksa gerçekten Dota 2’ye ara mı veriyor henüz bilmiyoruz. Funn1k2’in ayrılmasıyla kadrosunda bir kişilik yer açılan Na’Vi ise resmi bir açıklama yapmadı.

 

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir