Dota 2

LGD-Gaming’in yeni kadrosu kesinleşti

Çin Dota 2 sahnesinde LGD-Gaming’in yeni kadrosuna ait drama yüklü dedikoduların sonunda sonu geldi. Zhang “xiao9” Ning ve Lu “Maybe” Yao’yu kadrosuna katan LGD, Tong “Mikasa” Junjie’nin koçluğu altında yoluna devam edecek.

Geçtiğimiz günlerde Zhang “xiao8” Ning’in NewBee ile bağlarının kesilmesinden ve eski takımına dönüş yolunun açılmasından sonra böyle bir haber almamız an meselesiydi. Dota 2 Asya Şampiyonası’ndan sonra bir hayli karışan Çinli takımlardan biri de LGD oldu. Faith ve InJuly’ı kadrodan çıkartan LGD-Gaming takımı, kadrosunda yer alan eski oyunculara döndü. Xioa8’e ek olarak daha önceden LGD’de yer almış başka bir oyuncu olan Lu “Maybe” Yao’da CDEC takımından ayrılarak LGD’ye katıldı. Yeni kadroya ise profesyonel oyuncu Mikasa koçluk edecek. Herhangi bir şekilde kadroda bulunan oyuncuların resmi karşılaşmalara katılamaması durumunda ise Mikasa karşılaşmalarda yer alabilecek.

LGD-Gaming’de artık kadrodaki oynamalar bir sona gelmişken hangi oyuncunun hangi rolü üstleneceği hala daha belli değil. Liu “Sylar” Jiajun ve Lei “MMY” Zengrong’un pozisyonları değişmeyek gibi görünürken, takımın geriye kalanı yeni kadroya uyumlu bir şekilde rol değişikliğine gidecek. Bu değişikliklerden akla en yatkın geleni ise Yao ve xiao8’in tekrar destek/support rolüne dönerken Maybe’nin tıpkı CDEC’de olduğu gibi orta kulvarda oynamaya devam etmesi.

Yeni LGD kadrosu ise şöyle :

Liu “Sylar” Jiajun
Lu “Maybe” Yao
Yao “Yao” Zhengzheng
Zhang “xiao8” Ning
Lei “MMY” Zengrong

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir