Dota 2

The Summit 3 detayları belli oldu

Beyond The Summit tarafından düzenlenen The Summit 3 turnuvasına ait detaylar sonunda açıklandı. Beyond The Summit’ın resmi sitesinden yaptığı açıklama sonrasında The Summit 3’e katılacak takımların nasıl şekilde karşılaşacakları belli oldu. Karşılaşmalar ise daha önceki turnuvalarda olduğu gibi bu sefer de BTS LAN evinde oynanacak.

Toplamda 8 takımın katılacağı turnuvada karşılaşmalar iki safhaya ayrılmış. İlk safhada takımlar 4’er takımdan oluşan ikişer gruba ayrılmış durumdalar. İkili eleme ve BO3 şeklinde olacak karşılaşmalarda, her iki grupta da ilk iki takım olmak üzere toplamda 4 takım bir üst safhaya geçecek. Bu dört takım arasında da finale kalan takımları belirlemek için önceki safhaya benzer bir şekilde ikili elemeli BO3 karşılaşmaları göreceğiz. Final karşılaşmaları ise BO5 formatı üzerinden oynanacak. Takımların gruplardaki dağılımları ise, sonucunda LAN finallerine katılma hakkında kazandıkları elemelerin bölgesine ve elemelerde gösterdikleri performans göre yapılmış.

The Summit 3’de, bir önceki turnuvada oynayan 5 takımı tekrar göreceğiz. Bu takımlar arasında The Summit 1’de birinci ve The Summit 2’de dördüncü olan EG’nin yanı sıra VG, iG, Cloud 9 ve Not Today gibi takımlarını da görebileceğiz. Katılan takımların bir çoğunun birbirine benzer derecede iyi performans gösterdiklerini göz önünde bulundurursak bu sefer de birbirinden güzel karşılaşmalara  tanık olacağız gibi görünüyor.

Takımların gruplara dağılımı ise şöyle:

Grup A: VG.cn, EG, Cloud 9, Rave

Grub B: Secret, LGD, NT, iG

Toplamda 100.000 dolar ödül havuzuna sahip olan turnuva, 13 ve 17 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir