League of Legends

League of Legends’ın yeni uluslararası turnuvaları Rift Rivals duyuruldu

flickr.com/lolesports

League of Legends espor sahnesinin daha çok uluslararası turnuva hasreti nihayet Rift Rivals ile biraz da olsa diniyor. Resmi duyuru öncesinde geçtiğimiz günlerde haberini yaptığımız yeni turnuvalar, dünyanın farklı bölgelerindeki liglerin en iyi takımlarını bir araya getirecek.

Uzunca bir süredir League of Legends topluluğu tarafından istenen ve beklenen uluslararası turnuvalara Riot Games sonunda karşılık verdi. Bu akşam itibariyle duyurulan Rift Rivals turnuvaları, 13 farklı League of Legends sunucusu ve ligini Temmuz başında bir araya getirecek. Bir hafta boyunca uluslararası seviyede League of Legends’a doyacağımız Rift Rivals turnuvaları, bölgesel rekabeti güçlendireceği gibi böylesi bir sahneye çıkma fırsatı bulamayan takımlara da ilaç gibi gelecek. Her bölgede farklı sayıda takımın mücadele edeceği turnuvalarda format da farklılık gösterecek.

Şimdi lafı çok da uzatmadan bizi ilgilendiren tarafı inceleyelim. Türkiye Şampiyonluk Ligi, Rift Rivals’da coğrafi olarak en yakın rakibi olan Rus ligi LCL ile 6-9 Temmuz tarihleri arasında Moskova’daki LCL stüdyosunda kapışacak. Ülkemizden geçtiğimiz mevsimi ilk dört sırada bitiren SuperMassive, Oyunfor.CREW, 1907 Fenerbahçe ve Team AURORA bu turnuvaya katılırken, karşılarında Virtus.pro, Vaevictis Esports, M19 ve Vega Squadron olacak. Turnuvada ilk olarak grup aşamasında tüm takımlar diğer bölge takımlarıyla Bo1 maçlar üzerinden kozlarını paylaşacak. Grup aşaması sona erdiğinde iki bölgeden en çok galibiyete sahip olan iki ekip Bo5 üzerinden oynanacak final karşılaşmasına çıkacak. Bu deneyimin bile her sene ancak bir takımını uluslararası turnuvalarına gönderebilen ligimiz adına muhteşem bir gelişme olduğunu söylemek mümkün.

İkinci bölgesel eşleşmede League of Legends’ın belki de en güçlü sunucuları Kore, Tayvan ve Çin kapışması yaşanacak. Her ligden dörder takımın katılacağı bu turnuva diğerlerine nazaran en uzun ve kapsamlısı olacak. Dikkat çeken bir diğer eşleşme ise Avrupa ile Kuzey Amerika takımlarını bir araya getirecek. League of Legends esporunun batıdaki en güçlü yüzünü ifade eden iki ligden üçer takım Berlin’de kozlarını paylaşacak.

Bu eşleşmeler haricinde Güneydoğu Asya, Okyanusya ve Japonya sunucuları bir turnuvada, Latin Amerika Kuzey, Latin Amerika Güney ve Brezilya da başka bir turnuvada mücadele edecek. Türkiye dışındaki bölgelerin katılacağı turnuvalardaki format ve takımlar için lolespor’daki makaleye göz atabilirsiniz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir