İnceleme

Far Cry 4 İncelemesi

Far Cry 4, uzun bir beklemeden sonra oyuncuların karşısında artıları ve eksileri ile, 5mid.com incelemesi farkıyla karşınızda.

Serinin dördüncüsü olan bu oyun, üçüncüsüne çok benzemeye dair söylentilerle dolu. Ve bunu açık yüreklilikle onaylayabiliriz.

far_cry_4-2552484

Far-Cry-3-3

 

 

 

 

 

 

Yukarıdaki resimlerde de gördüğümüz üzere oynanış (gameplay) açısından bir öncekine son derece benzer bir oyun ile karşı karşıyayız. (Soldaki Far Cry 3 & Sağdaki Far Cry 4)

Bunun dışında yeni bir hikayeye sahip olan Far Cry 4, bu hikayesi ile biz oyuncuları pek tatmin edememiş bulunmakta. Oyun içerisinde aranabilecek heyecan, harita büyüklüğü ve görüntüye dair güzellikler mevcut olsa da, aranılan yüksek dozdaki heyecan, plot twist, iniş çıkışlar bakımından eksiklik ile ana hikayedeki görevlerin yeterince zorlayıcı yahut şaşırtıcı ve büyük çapta olmaması açıkçası bir hayal kırıklığı yaratmıştır.

Karakterimiz Ajay Ghale, ölen annesinin küllerini, onun son arzusu üzerine Himalayalar’da bir yer olan Kyrat’a getirme çabası içerisindedir. Yolda oyunumuzun kötü adamı Kyrat’ın diktatörü ile yolları kesişir. Daha sonra da öğreniriz ki bu diktatöre karşı duran bir grup isyancı vardır, ve siz, onların yıllardır beklediği kayıp liderisinizdir. Buraya kadar söylediklerimiz çok spoiler olmaz fakat bu merak uyandırıcı cümlelerin altını için oyunu kendiniz oynayıp doldurmalısınız.

GDWHm0uN01FO.840x0.Vdef9Kkm

Bir özgürlük savaşçısı olur ve böyle sahnelere tanık olabilirsiniz desek…

Far Cry 4 sizi görüntü kalitesi ve içerik çeşitliliği konusunda doyuma ulaştıracak, oyunun yer aldığı bölgelerin doğal güzelliği ve vahşi hayatın sayılamayacak şaşırtıcılığı ile sizi büyüleyecektir.

t4HyO93TiafW.840x0.Vdef9Kkm

Derisini yüzebileceğiniz ve geliştirmeleriniz için kullanabileceğiniz onlarca hayvan.

2626252-gamescom2014_farcry4camdanny_v3_20140812

Nefesinizi kesecek onlarca güzel yaratık.

ppxzueFdIfKw.840x0.Vdef9Kkm

Kullanabileceğiniz onlarca savaş taktiği ve silah çeşidi.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir