5mid Bülten

5mid Ayın Espor Oyuncusu & Takımı Nasıl Seçildi – Eylül 2023

5mid.com ekibi olarak 2022 yılının sonunda yaptığımız anket serisi ile Yılın Espor Oyuncusu‘nu ve Yılın Espor Takımı‘nı sizlerin oylarıyla belirlemiştik. 2023 yılı ile birlikte oyuncuların ve takımların güncel performansını göz önünde bulundurarak 5mid Ayın Espor Oyuncusu ve Ayın Espor Takımı’nı yine sizlerin oylarıyla belirlemeye karar verdik.

5mid Ayın Espor Oyuncusu & Takımı Nasıl Seçiliyor?

5mid çatısı altında bir araya gelen ekibin ortak özelliklerinden biri espora olan bağlılık ve tutku. Bu yüzden ekibin çoğu üyesi birçok espor dalını yakından takip ediyor. Ekibimizle yaptığımız oylamada o ay en iyi performans gösteren oyuncular ve takımlar arasından önce çıkan 4 ismi belirliyoruz. Bu isimleri belirlerken birçok faktörü ele alıyor, ayrıca oy çoğunluğundansa oy birliğini yakalamaya gayret gösteriyoruz.

5mid Ayın Espor Oyuncusu Eylül Ayında Nasıl Belirlendi?

Özgür “Woxic” Eker: ESL Pro League Season 18’de çeyrek final başarısı gösteren Eternal Fire’ın AWP oyuncusu Woxic, eski günlerini aratmayan dominant performansıyla göz doldurdu.

Aleyna “Vania” Keskin: Takımı BBL Queens ile beraber Game Changers 2023 Stage 3 EMEA’da gruplarını bir kez daha namağlup tamamlamayı başardı. Maçlarda verdiği katkılarla da kendisini öne çıkardı.

İsmailcan “XANTARES” Dörtkardeş: Çıktığı her turnuvada en göze çarpan oyuncular arasına girmeye başaran XANTARES, ESL Pro League Season 18’de de adından sıkça söz ettirdi.

Bünyamin “CodeMarco” Yalçınkaya: Takımı Digital Athletics ile ikinci bitirdiği MONSTER PROTALITY Season 7 Final Aşaması’nda turnuvanın en çok kill/skor alan oyuncusu olurken PUBG Nations Cup 2023’de ise Twire puanlarına göre PUBG milli takımının en iyi oyuncusu oldu.

Eternal Fire: ESL Pro League Season 18’de çeyrek finale kadar yükselen ekip, CS:GO efsanesinin son turnuvasını başarıyla tamamladı.

FUT Esports: MONSTER PROTALITY Season 7 şampiyonu olmalarının yanı sıra Brawl Stars’da çeşitli turnuvalarda başarılar yaparak üst turnuvalara kalmayı başardılar.

HOWL Esports: Yeni girdikleri VALORANT’ta iki ayrı şampiyonluk yaşadılar. Önce kadın takımları HOWL Moonlight ile ESA Rebels 3 şampiyonluğu yaşadılar ardından da erkek takımları ile Türk Telekom GAMEON VALORANT turnuvasında şampiyonluk yaşadılar.

BBL Queens: Game Changers 2023 Stage 3 EMEA’da zor rakiplerden oluşan gruplarında tek bir maç dahi kaybetmediler ve böylece gruplarını lider tamamladılar.

5mid Ayın Espor Oyuncusu & Takımı Ödülleri Ekim ayında da devam edecek. Takipte kalın!

administrator
çok oynar bazen yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir