5mid Bülten

Esporun Nabzının Attığı Yer: IZTECH Game Summit

Esporun Nabzının Attığı Yer: IZTECH Game Summit

 

Espor sektörünün gelişmesi, sadece yapılan turnuvalar veya takımlar ile değil, farklı etkinliklerin sayısının ve kalitesinin artması ile de oluyor bizce. Özellikle meraklı insanların, bu işe hevesli gençlerin, bilgi sahibi kişilerden kendine bir şeyler katması, bu konu özelinde çok değerli. Yapılan her etkinlik, söyleşi, belki de turnuvalar kadar geliştirmeye açık hale getiriyor esporu. Yazımızın konusu aslında bunun üzerine. Birçok etkinlik ile birlikte, yakın zamanda gerçekleşecek ve göze çarpan bir tane var. IZTECH Game Summit!

 

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’ne bağlı öğrenci topluluklarından “İnovasyon Topluluğu” kapsamında düzenlenen IZTECH Game Summit’in temelleri 2019 yılına dayanıyor. “İnovasyon” ismiyle kurulmuş ilk topluluk olan İnovasyon Topluluğu, teknoloji ve girişimcilik, yenilenebilir enerji, sosyal sorumluluk projeleri gibi birçok etkinliğe de ev sahipliği yapıyor. Bu etkinliklerden bir tanesi de, yazımızın başrolü olan “Game Summit” etkinliği.

 

3&4 Haziran 2023 tarihinde İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü kampüsünde gerçekeleşecek Game Summit’in bu yıl üçüncüsü düzenlenmiş olacak. İlk olarak 11 Mayıs 2019 yılında gerçekleşen etkinlikte, sektörün farklı alanlarından birçok konuşmacı ağırlanılmış. Monster Notebook ana sponsorluğunda gerçekleşen etkinlikte, YouTube içerik üreticileri, yayıncılar, takım sahipleri ve sektöre dair çalışmalar düzenleyen firmalara kadar çok geniş yelpazede kişilerin konuşmacı olduğu bir etkinlik olmuş. Ayrıca, Ege Bölgesi’nde, bir öğrenci topluluğun düzenlediği ilk ve tek espor etkinliği olmasıyla da öne çıkıyor Game Summit

Yapılan bu etkinlikten sonra, ertesi yıl maalesef ülkemiz ve dünyada yayılan Covid19 salgını nedeniyle, 2020 yılında etkinlik düzenlenmemiş. Fakat bir yıl sonra, 2021 yılına geldiğimiz zaman, değişen düzen ile birlikte, neredeyse her hafta bir konuğun ağırlandığı, Instagram yayınları serisi halinde tekrar düzenlenmiş. Boş geçmek durumunda kalan 2020 yılından sonra bir hayli yol kat eden Game Summit etkinliği, konuşmacı yelpazesini de bir hayli geliştirmiş ve çeşitli hale getirmiş. Espor koçu, profesyonel espor oyuncuları gibi ana odaklarını bozmadan, sunucular, oyun geliştiren firmalar, influencerlar gibi birçok farklı yelpazeden konuşmacılarla yayın yapılmış. Pinti Panda’dan tutun, Kaan Kural’a, Ecmel Soylu’dan tutun Regarnur’a kadar birçok farklı isim… 

Vakit biraz daha geçip takvimler 2022 yılını gösterdiği zaman tekrar bir etkinlik ile karşımıza çıktı Game Summit. İki yılın adeti bozulmamış, her yıl olduğu gibi daha da üst seviyeye taşınmış hatta. Değişen ve gelişen sektöre o kadar güzel ayak uydurmuş ki Game Summit etkinliği, her yıl, sektöre dair farklı alanlardan kişi ve kurumları davet etmiş. 

 

Aslında bu etkinliğin en öne çıkan detaylarından biri bu bizce. Her yıl aynı konuda farklı bakış açıları ve farklı kişileri misafir etmişler. Etkinlik yerinde kalmamış, aksine gelişmiş ve daha büyük kitlelere hitap etmeye başlamış. 

Etkinlik ile alakalı fotoğraflar için:

 

Yaklaşan bu güzel etkinliği takip etmek için, İnstagram sayfalarını takip etmeyi unutmayın. 5Mid ekibi olarak biz de 3 Haziran günü Game Summit etkinliğinde olacağız. Ekibimiz ile tanışmak, sohbet etmek isterseniz, etkinlik alanında 5Mid ekibini bulabilirsiniz. Hepinizi bekleriz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir