Golden State Warriors 5mid Bülten Ana Sayfa NBA

Golden State Warriors’ın Düşüşü

Golden State Warriors İçin Kabus

Her sene alışılageldik performansıyla NBA Play-Off’larına kalan Golden State Warriors bu sene beklentinin altında kalıp kötü bir sezon geçirdi ve sevenlerine adeta bir şok yaşattı.

Play-in maçında Sacramento Kings, kendi evinde ağırladığı Golden State Warriors’ı 118-94 yenerek adını NBA Play-Off’larına yazdırırken diğer tarafta GSW için 10 yıl sonra takımın yıldız üçlüsünün aynı anda parkede olduğu bir sezonda ilk defa Play-Off’lara kalamadı.

Jordan Poole

Sene başında bir türlü istediği istikrarı yakalayamayan Golden State Warriors özellikle evinde aldığı mağlubiyetlerle sezona kötü bir başlangıç yaptı. Her ne kadar son haftalarda sezon başına göre daha iyi sonuçlar alsalar da yeterli ivmelenmeyi kazanamadılar.

Sene başı yaptıkları draftların çoğunun başarısız olması ve gençlere vereceği değeri daha çok tabiri caizse “Fosil” oyunculara yapan GSW özellikle Jordan Poole gibi yetenekli bir guard yerine Chris Paul’u tercih edince takımın yaş ortalaması ve mağlubiyetler artmaya başladı.

 

Klay Thompson

Bir Devrin Bitişi

Tabii ki bu başarısızlık devamında bazı ayrılıkların da gerçekleşeceğini gösteriyor. Başta Klay Thompson’ın bu yaz serbest oyuncu durumuna geçeceği ve sözleşme uzatmayacağı düşünülürse GSW’ı gelecekte daha kötü günler bekliyor olabilir. Ayrıca Thompson bu sezon çaylak sezonundan beri ilk defa 14 maç boyunca yedekten girmişti.

Golden State Warriors ve NBA Hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Güncel 5Mid haberlerimizi takip etmek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir