5mid Bülten

Squid Game The Challenge’ın Final Bölümü Oyunu Açıklandı

Squid Game: The Challenge ilk sezonu orijinal dizide görülmeyen şaşırtıcı yeni bir oyunla bitirdi! Squid Game: The Challenge, Hwang Dong-hyuk’un çok popüler Netflix dizisinden esinlenen yeni bir reality show yarışması olabilir, ancak bu yeni formata getirmek için oyunda bazı büyük değişiklikler yapıldı. Doğal olarak ölüm riski olmadan, oyuncular her şeyin sonunda 4,56 milyon dolarlık devasa ödülü bir şekilde kazanmak için her türlü diğer uzunluktan geçmek zorundalar. Bu, sonuna kadar devam ediyor.

Squid Game: The Challenge 1. Sezon, 456 yarışmacıyı diken üstünde tutmak için Squid Game’in formatına her türlü yeni bükülmeyi getirdi ve buna son iki yarışmacı için son bir bükülme de dahildi. Çünkü orijinal dizide son iki oyuncu esasen Squid Game’de oynadıkları gibi ölümüne bir mücadele vermek zorundayken, Squid Game’de bu daha çok şans ve beceriye dayalı zihinsel bir oyun olarak değiştirildi: The Challenge’da değiştirildi. Taş, Kağıt, Makas.

(Photo: Netflix)

Squid Game: The Challenge’ın Final Oyunu Açıklandı

Squid Game’in final oyununun bir bitiş çizgisine kadar mücadele etmekten ziyade: The Challenge Sezon 1’in final oyununun aslında Taş, Kağıt, Makas olacağı ortaya çıktı. Ancak bu yeni oyunda bir değişiklik var, çünkü her galibiyet kazanan oyuncunun bir kasadan bir anahtar seçmesine ve daha sonra bir kasayı açmaya çalışmak için anahtarı kullanmasına izin veriyor. Bölüm 10’daki son iki oyuncu, Mai ve Phill, daha sonra birkaç tur boyunca bunu yapıyor ve her biri birkaç anahtar deniyor ve başarısız oluyor.

Nihayetinde, Mai’nin Taş, Kağıt, Makas oyununda yeterince tur kazanacak kadar şanslı olması ve ardından doğru anahtarı seçip kasayı açmasıyla sona eriyor. Kasanın içinde orijinal Squid Game serisinin sonunda Gi-Hun’a verilen altın bankamatik kartı vardı ve Mai Taş, Kağıt, Makas’ı kazandığı için 4,56 milyon dolarlık ödülü resmen kazandı. Bu orijinal seriye göre büyük bir değişiklik ama neyse ki tam bir kavga değil.

Squid Game hakkında ne düşündünüz? The Challenge’ın son oyunu hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu konudaki tüm düşüncelerinizi yorumlarda bize bildirin!

administrator
Damla Tural, "Gökyüzü Savaşçıları Beyaz'ın Yükselişi" adlı eserin yazarıdır ve espor, anime ve oyun dünyasına olan ilgisiyle bilinir. Yazar, sıkça bu alanlardaki gelişmeleri takip eder ve bu konularda haber yazmaktan büyük keyif alır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir