5mid Bülten

Twitter yeni adıyla X, Premium Abonelik Hizmeti İçin Yeni Katmanları Duyurdu

X AKA Twitter yakında Premium abonelik hizmeti için daha fazla katmana sahip olacak. Geçtiğimiz yıl Elon Musk, bir zamanlar Twitter olarak bilinen sosyal medya sitesini tamamen elden geçirdi. Tüm Twitter markalarını tamamen silerek X adını tercih etti, kuş imgelerinden ve hatta “tweet” gibi şeylerin isimlerinden bile kurtuldu. Bu durum insanların hala Twitter demesine ya da “tweet” demesine engel olmadı ama platformun resmi görünümü ve hissiyatı hızla değişiyor. Bunun da ötesinde, X/Twitter için karlılığa daha fazla odaklanıldı ve bu da daha önce Twitter Blue olarak bilinen şeye daha fazla odaklanılması anlamına geldi. Artık kullanıcılar doğrulanmış onay işareti için ödeme yapabiliyor, daha uzun/daha kaliteli videolar gibi özel özelliklere sahip olabiliyor ve bir gönderinin yanıt bölümünde de güçlendirilebiliyor.

X, yeni Premium katmanlar aracılığıyla daha da fazla özellik ekliyor. Yeni Premium+ katmanı daha pahalı olacak, ancak size daha fazla özellik sunacak. İçerik oluşturucu paketindeki araçlara tam erişim elde edeceksiniz, reklamsız, sizin için veya takip eden sayfanızda ve yanıtlarda sizi diğer Doğrulanmış veya doğrulanmamış kullanıcılardan daha fazla artıracaksınız. Ayrıca size temel Premium özellikleri sağlayacak 3$‘lık daha ucuz bir “temel” katman da olacak. Görünüşe göre X, insanlara daha fazla seçenek sunmaya ve insanların kendilerine sunulan deneyimi seçmelerine izin vermeye çalışıyor. Bunun herhangi bir etki yaratıp yaratmayacağı ve daha fazla kaydolma sağlayıp sağlamayacağı ya da gelire önemli bir artış sağlayıp sağlamayacağı henüz belli değil.

X, twitter şu anda kimliğini bulmaya çalışmak için çok şey yapıyor. İyi ya da kötü, her şey sürekli değişiyor ve dönüşüyor. Elon Musk‘ın büyük planı X‘i bir sosyal medya uygulamasından daha fazlası haline getirmeyi amaçlıyor. Video/eğlence, bankacılık ve daha fazlasına sahip olmasını istiyor, böylece bir daha asla başka bir uygulamaya ihtiyaç duymayacaksınız. Bazıları, Twitter’ın yaşadığı geniş çaplı sorunlar ve Elon’un satın alması nedeniyle şirketin sahip olduğu büyük miktardaki borç göz önüne alındığında bunu başarabileceğinden şüphe duyuyor.

administrator
Damla Tural, "Gökyüzü Savaşçıları Beyaz'ın Yükselişi" adlı eserin yazarıdır ve espor, anime ve oyun dünyasına olan ilgisiyle bilinir. Yazar, sıkça bu alanlardaki gelişmeleri takip eder ve bu konularda haber yazmaktan büyük keyif alır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir