Anime - Manga

Dragon Ball Super Sanatçısı Akira Toriyama’ya Saygılarını Sunuyor

Anime dünyası Dragon Ball’un yaratıcısı Akira Toriyama’nın yasını tutuyor. Manga sanatçıları ve anime hayranlarının yanı sıra, Toriyama’ya en yakın yaratıcılardan biri, tüm zamanların en büyük mangakalarından birini kaybetme konusundaki düşüncelerini paylaştı. Yıllardır Dragon Ball Super’in mangası üzerinde çalışan Toyotaro, anime dünyasının kaybı için yürek burkan bir mesaj paylaştı.

Toyotaro Dragon Ball Super üzerinde çalışmaya ilk olarak hayran yapımı Dragon Ball çizgi romanları sayesinde başladı. İronik bir şekilde, söz konusu seri, birçok kişiyi resmi bir devam filmi olduğuna inandırması sayesinde hayran topluluğunda çok fazla ün kazanan kanon dışı bir yan ürün olan “Dragon Ball AF” idi. AF üzerindeki çalışmasının ardından Toyotaro’ya “Dragon Ball Heroes “u çizmesi için bir iş teklif edildi: Victory Mission “ı çizmesi için teklif aldı ve ardından doğrudan Dragon Ball Super üzerinde Toriyama ile çalışmaya başladı.

Toyotaro Toriyama İçin Yas Tutuyor

Toyotaro bugüne kadar Dragon Ball Super’in mangası üzerinde çalışmaya devam etti ve Z-Fighters’ın geleceğini şekillendirmek için Akira Toriyama ile el ele çalıştı. Manga sanatçısı, Goku ve arkadaşlarının dünyasını yaratmaktan sorumlu olan kişiyi överken hiçbir şeyden çekinmiyor: “Manga çizdim çünkü Toriyama-sensei tarafından övülmek istedim. Bu benim her şeyimdi.”

Toyotaro yas tutan tek manga sanatçısı değildi, One Piece’in yaratıcısı Eiichiro Oda da ölümünün ardından üretken yaratıcı hakkındaki düşüncelerini paylaştı: “Çok erken. Boşluk çok büyük. Seni bir daha göremeyeceğim düşüncesi beni üzüntüye boğuyor. Çocukluğumdan beri sana büyük hayranlık duydum ve bana ilk kez ismimle seslendiğin günü bile hatırlıyorum. Bay Kishimoto ile eve dönerken harika vakit geçirdiğimiz günü de özlüyorum, o gün bizim için “arkadaş” kelimesini kullanmıştı.”

Toriyama gitmiş olsa bile Dragon Ball’un mirası yıllarca yaşayacak. Bu yılın sonlarına doğru, Dragon Ball Daima aracılığıyla Goku ve arkadaşlarının çocuklara dönüştüğünü göreceğimiz yeni bir anime uyarlaması gelecek. Akira Toriyama’nın kendisi tarafından yapılan seriyle, birçok anime hayranı yaratıcının son eserlerinden birini görmek için endişelenecek.

Akira Toriyama’nın kaybının yasını nasıl tutuyorsunuz? Yorumlarda bize bildirmekten çekinmeyin veya çizgi roman, anime ve Z-Fighters dünyasıyla ilgili her şeyi konuşmak için doğrudan @yazartural adresinden ulaşabilirsiniz!

administrator
Damla Tural, "Gökyüzü Savaşçıları Beyaz'ın Yükselişi" adlı eserin yazarıdır ve espor, anime ve oyun dünyasına olan ilgisiyle bilinir. Yazar, sıkça bu alanlardaki gelişmeleri takip eder ve bu konularda haber yazmaktan büyük keyif alır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir