Anime - Manga

Dragon Ball Vegeta’nın Sesi Akira Toriyama’ya Veda Ediyor

Ryo Horikawa, Dragon Ball Z’nin Vegeta’sını, Saiyan Prensi anime uyarlamasında ilk kez 1989’da “Gohan’s Rage” bölümünde göründüğünden beri seslendiriyor. Saiyan zırhını giydiğinden beri seslendirme sanatçısı animede ve eski kötü adamın düşüncelerini paylaşmasını gerektiren çeşitli diğer yan hikayelerde Vegeta’yı canlandırıyor. Dragon Ball’un yaratıcısı Akira Toriyama’nın trajik vefatının ardından Horikawa, efsanevi manga sanatçısının vefatıyla ilgili düşüncelerini paylaşmak için sosyal medyaya girdi.

Dragon Ball tarihinde en popüler karakterin hangisi olduğu söz konusu olduğunda, Vegeta’nın listenin başında yer alabileceği iddia edilebilir. İlk olarak Dünya’yı yok etmeye kararlı bir kötü adam olarak ortaya çıkan Saiyan Prensi, Goku ve arkadaşlarının etkisi sayesinde sonunda meleklerin tarafına geçti. Dragon Ball Super’in gelişiyle Horikawa bir kez daha Saiyan zırhına bürünebildi ve bu rolde uzun süre kalabileceğini gösterdi.

(Photo: Toei Animation)

Vegeta Akira Toriyama’nın Ölümü Üzerine

Horikawa, Toriyama’nın vefatıyla ilgili olarak resmi sosyal medya hesabında şunları söyledi: “Birdenbire oldu ve şu anda bile inanamıyorum. Seri yeni bir yolculuğa henüz başlamıştı. Hikayenin giderek daha heyecanlı ve sürükleyici olması gerekiyordu. Bu çok ani oldu. Yazık oldu. Bu harika eseri ortaya çıkardığınız için çok teşekkür ederim. Lütfen iyi dinlenin.”

Daha önce Goku’yu seslendiren Masako Nozawa da Toriyama’nın vefatının ardından düşüncelerini paylaşmıştı: “Buna inanmak istemiyorum. Kafam bomboş çünkü bunu düşünmek istemiyorum. Yine de, Goku’yu her gördüğümde, Toriyama Sensei’nin bana söylediği şeyi hatırlıyorum, ‘Goku’ya bakacaksın, değil mi? O ana çok değer veriyorum. Bu bana şunu düşündürüyor: ‘Gücüm tamamen tükenene kadar Goku’nun yanında kalacağım’. Sensei, lütfen göklerden bize göz kulak ol. Umarız huzur içinde ayrılırsınız.”

Bu hafta sonu Akira Toriyama’nın anime dünyalarına dalarak onun anısını onurlandırıyor musunuz? Yorumlarda bize bildirmekten çekinmeyin veya çizgi roman, anime ve Akira Toriyama’nın eserlerinin dünyasıyla ilgili her şeyi konuşmak için doğrudan bana @yazartural adresinden ulaşabilirsiniz!

administrator
Damla Tural, "Gökyüzü Savaşçıları Beyaz'ın Yükselişi" adlı eserin yazarıdır ve espor, anime ve oyun dünyasına olan ilgisiyle bilinir. Yazar, sıkça bu alanlardaki gelişmeleri takip eder ve bu konularda haber yazmaktan büyük keyif alır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir