Anime - Manga

Go Nagai Deprem Yardım Fonuna Cömert Bir Bağış Yaptı

Japonya’da meydana gelen son deprem ülkede ciddi hasara yol açtı ve manga sanatçısı Go Nagai için adanmış olan anime müzesi olay nedeniyle yıkıldı. Devilman, Cutie Honey ve Mazinger Z’nin yaratıcısı bu korkunç olayla ilgili yorum yaptı ve şimdi de memleketi Wajima Şehrine büyük bir bağışta bulundu.

Nagai, yıkıcı depremin ardından memleketine 20 milyon yen, yani yaklaşık 135.000 ABD dolarına eşdeğer bir bağışta bulundu. Go yaptığı yeni açıklamada, yaptığı bağışın meydana gelen hasarın bir kısmının onarılmasına yardımcı olmasını umduğunu belirterek, “Noto’nun harika bir doğası ve kültürü var, felaketten etkilenenlerin hayatlarını yeniden inşa etmeyi umuyoruz. Şehri ilk sıraya koyarak yeni bir kasaba inşa etme yolunda güçlü adımlar atmalarını istiyorum” dedi ve memleketlerinin iyileşmesini diledi.”

(Photo: Science SARU)

Go Nagai’nin Önceki Yorumları

Nagai daha önce, eserlerini barındıran Wonderlan Müzesi’nin yıkılmasıyla ilgili olarak şu yorumda bulunmuştu: “Memleketim Wajima’yla ilgili haberleri duymak ve görüntülere bakmak, hatırladığımdan ne kadar farklı olduğunu görmek kalbimi üzüntüyle dolduruyor. Wajima şehrinin ve Go Nagai Harikalar Diyarı Müzesi’nin felakette bu kadar ağır hasar gördüğünü öğrendikten sonra endişelerini dile getiren insanlardan her gün nazik mesajlar alıyorum. Bu vesileyle hepinize en içten şükranlarımı ifade etmek isterim. Çok teşekkür ederim.”

Go daha sonra sanatının kaybını nasıl karşıladığını, son depremde hayatını kaybedenler ve memleketinde meydana gelen hasarla nasıl ilgilendiğini anlattı: “Müzeyle ilgili olarak, sergilenen eserlerin birçoğunun hasar gördüğüne inanıyorum. Ancak şu anda aktif bir manga sanatçısı olduğum için ne kadar eser kaybolmuş olursa olsun daha fazlasını çizebilirim. Bu gerçekten büyük bir mesele değil. Önemli olan Wajima halkının ve felaketten etkilenen diğer bölgelerdeki insanların bir an önce normal yaşamlarına dönebilmeleri ve ben de elimden geldiğince onlara yardımcı olmak istiyorum. Artçı sarsıntılar ve öngörülemeyen günlerle birlikte, daha iyi zamanları düşünmek hala zor olabilir, ancak hepimiz dayanalım ve bunu atlatalım!”

 

administrator
Damla Tural, "Gökyüzü Savaşçıları Beyaz'ın Yükselişi" adlı eserin yazarıdır ve espor, anime ve oyun dünyasına olan ilgisiyle bilinir. Yazar, sıkça bu alanlardaki gelişmeleri takip eder ve bu konularda haber yazmaktan büyük keyif alır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir