Anime - Manga

Godzilla x Kong Crossover Minecraft’a Geliyor

Godzilla vs Kong crossover’ı Minecraft’a geliyor. Bugünlerde oyun dünyasında crossover’lar çok moda. Yıllar boyunca, oyun ve oyun dışı diğer seriler arasında görebileceğiniz en fazla çapraz geçiş, süper kahraman filmleri veya yaz gişe rekorları kıran filmler için lisanslı bağlantı oyunlarıydı. Ancak sonunda Epic Games gibi stüdyolar, mevcut oyunları için belirli karakterleri ve özellikleri lisanslayıp bunları oyuna ekleyebildiklerinde aslında sınırsız bir potansiyel olduğunu fark etti. Bu büyük bir nakit ineği haline geldi ve hemen hemen her zaman kesişecek bir şey olmasını ve oyuncuların mevcut oyunlara geri dönmesini sağladı. Call of Duty ve Minecraft gibi diğer büyük oyun serileri de bu trendi takip etti ve onlar için de kârlı oldu. Bir pazarlama aracı olarak kullanılabildiği için film stüdyoları için de kazançlı hale geldi. Bu oyunların, vizyona girecek filmlerin tanıtımına yardımcı olmak için bu filmlerden karakterler eklediğini sık sık görebilirsiniz.

Bununla birlikte, yılın ilk yarısının en büyük filmlerinden birinin vizyona girmesine sadece haftalar kaldı. Godzilla x Kong: Yeni İmparatorluk Mart ayında sinemalarda gösterime girecek ve görünen o ki pazarlama kampanyası muazzam olacak. Bu devlerin sinema tarihinin en tanınmış karakterlerinden bazıları olduğu düşünüldüğünde bu çok şaşırtıcı değil, ancak pazarlama stratejisi oyunlara da yansıyacak. King Kong’un Minecraft versiyonunun bir Minecraft Godzilla’sıyla dövüştüğü bir görüntü görüldüğünden, Minecraft ile bir tür çaprazlama yakında geliyor gibi görünüyor. Görüntü, Godzilla vs Kong’un sonundaki doruk savaşlarının bir canlandırmasıdır, bu nedenle yeni DLC yeni filmden ziyade önceki filme odaklanabilir, çünkü iki karakter bu sefer müttefik gibi görünüyor ve birbirlerinin boğazına gelmiyorlar. Her iki durumda da, önümüzdeki haftalarda bu DLC hakkında daha fazla şey duyacağız.

Call of Duty, filmin bir yıl önce vizyona girmesine rağmen, 2022 yılında Godzilla vs Kong’u tanıtmak için büyük bir crossover etkinliği düzenledi. Etkinlikte Godzilla ve Kong, Warzone haritasında birbirleriyle savaşırken, oyuncular ilgili canavarların güçlerini kontrol etmelerine ve düşmanlara karşı kullanmalarına olanak tanıyan killstreak’ler için savaşabiliyordu. Bu yıl Call of Duty’ye başka bir crossover etkinliğinin geleceği söyleniyor.

Godzilla x Kong: Yeni İmparatorluk 29 Mart’ta sinemalarda gösterime girecek.

administrator
Damla Tural, "Gökyüzü Savaşçıları Beyaz'ın Yükselişi" adlı eserin yazarıdır ve espor, anime ve oyun dünyasına olan ilgisiyle bilinir. Yazar, sıkça bu alanlardaki gelişmeleri takip eder ve bu konularda haber yazmaktan büyük keyif alır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir