Anime - Manga

Tasuketsu x Squid Game Benzeri Bir Anime 2024’te Çıkacağı Onaylandı

Squid Game benzeri olan hayatta kalma animesi, shonen veya shojo ile aynı şekilde öne çıkan bir tür değildir. Ancak ortamda iyi temsil edilir. Tasuketsu, karakterlerinin kendi hayatlarını ve dünyada yaşayan diğer insanların hayatlarını kurtarmaya çalıştığını görerek türde kendini sağlamlaştırmak için öncülünü iyi bir şekilde kullanıyor. Orijinal manga serisinin popülerliği sayesinde, Tasuketsu bu yıl bir noktada kendi anime uyarlamasını almak için seçildi.

Squid Game gibi, Tasuketsu da hayatta kalma etrafında dönen bir hikaye. Tasuketsu ya da “Çoğunluk Kayıp”, beş kişilik grupları bir araya getiriyor ve onlara “çoğunluğun” cevaplarına bağlı olarak hayatlarının kısa kesileceği sorular soruyor. Hayatta kalma animeleri söz konusu olduğunda, Attack on Titan, Dr. Stone ve Deadman Wonderland gibi seriler bu türün iyi örnekleridir, çünkü her serinin karakterleri umutsuzca hayatta kalmaya çalışırlar.

Tasuketsu: Kim Hayatta Kalacak?

Yaklaşan anime uyarlaması, yapım stüdyosu Satelight tarafından hayata geçirilecek. Bu anime stüdyosuna aşina değilseniz, Satelight, Fairy Tail, Log Horizon ve WorldEnd gibi birkaç isim üzerinde çalıştı. Onay ile birlikte anime uyarlaması, hayranları yaklaşan seri için heyecanlandırmak için yeni bir fragman yayınladı.

Şaşırtıcı bir şekilde, bu Tasuketsu’nun küçük ekrana ilk gelişi değil. 2021 yılında, hayatta kalma animesine ekranda parlama şansı vermek için kısa bir anime videosu kitlesel fonlandı. Başlığı Tasuketsu: Judgement Assizes adını taşıyan yedi dakikalık video, hayran kitlesinin bu seriye olan bağlılığını gösteriyor.

Tasuketsu’yu ilk kez duyuyorsanız, orijinal manga yazar Taiga Miyakawa tarafından yaratıldı ve ilk olarak 2013 yılında başladı. Seri bugüne kadar Saneatsu Narita ve arkadaşlarını takip eden yeni bölümler yayınlamaya devam etti. Hayatta kalma serisinin resmi açıklaması şöyle: “Birdenbire, dünyanın her yerindeki insanlar “İmparator” tarafından başlatılan bir çoğunluk kararı nedeniyle ölür. Hayatta kalanlar saat 00:00’da çoğunluk kararı almak zorundadır, ardından insanların çoğunluğu ölmek zorunda kalacaktır. Baş karakter lise öğrencisi Saneatsu Narita ve okul arkadaşları İmparator’u yenmeye karar verirler.”

Şimdiye kadar en sevdiğiniz hayatta kalma animesi hangisiydi? Yorumlarda bize bildirmekten çekinmeyin!

administrator
Damla Tural, "Gökyüzü Savaşçıları Beyaz'ın Yükselişi" adlı eserin yazarıdır ve espor, anime ve oyun dünyasına olan ilgisiyle bilinir. Yazar, sıkça bu alanlardaki gelişmeleri takip eder ve bu konularda haber yazmaktan büyük keyif alır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir