Isekai Anime Anime - Manga

Isekai’de En Kibirli 5 Ana Karakter

Isekai anime, başka bir dünyaya giden veya reenkarne olan karakterlerin maceralarını anlatan bir türdür. Bu türdeki bazı ana karakterler, yeni dünyada güçlü, zeki veya özel oldukları için kendilerini çok üstün görürler. Bu da onların kibirli, bencil veya saygısız davranmalarına neden olur. Bu videoda, isekai’de en kibirli beş ana karakteri sıralayacağız.

5. Diablo (How Not to Summon a Demon Lord)

Diablo, How Not to Summon a Demon Lord adlı anime ve mangada yer alan bir isekai karakteridir. Diablo, gerçek hayatta sosyal fobisi olan bir oyuncudur, ancak favori oyunu Cross Reverie’de en güçlü şeytan lordu olarak bilinir. Bir gün, oyunun içine çağrılır ve kendisini iki güzel kızın efendisi olarak bulur. Diablo, gerçek hayattaki utangaçlığını gizlemek için oyun karakteri gibi davranmaya başlar. Bu da onun kibirli, küstah ve acımasız bir tavır takınmasına yol açar. Diablo, kendisine meydan okuyan herkese karşı ezici bir güç sergiler ve onları aşağılar. Diablo, aslında iyi bir kalbe sahiptir, ancak kibirli davranışı onun pek çok sorun yaşamasına neden olur.

Diablo (How Not to Summon a Demon Lord)
Diablo (How Not to Summon a Demon Lord) Isekai

 

4. Kazuma Satou (KonoSuba)

Kazuma Satou, KonoSuba adlı anime ve mangada yer alan bir isekai karakteridir. Kazuma, gerçek hayatta sıradan bir lise öğrencisiyken, bir kaza sonucu ölür ve tanrıça Aqua tarafından başka bir dünyaya gönderilir. Kazuma, bu dünyada bir kahraman olacağını umarken, kendisini Aqua, Megumin ve Darkness gibi beceriksiz ve sorunlu bir grupla çevrili bulur. Kazuma, bu duruma çok sinirlenir ve kendisini bu gruptan daha akıllı ve mantıklı olduğunu düşünür. Kazuma, arkadaşlarına karşı kibirli, alaycı ve küçümseyici bir tutum sergiler ve onları sürekli eleştirir. Kazuma, aslında arkadaşlarını önemser, ancak kibirli davranışı onun pek çok komik ve utanç verici an yaşamasına neden olur.

Kazuma Satou (KonoSuba)
Kazuma Satou (KonoSuba)  Isekai

 

 

3. Ainz Ooal Gown (Overlord)

Ainz Ooal Gown, Overlord adlı anime ve mangada yer alan bir isekai karakteridir. Ainz, gerçek hayatta yalnız ve sıkıcı bir hayat yaşayan bir ofis çalışanıdır, ancak favori oyunu Yggdrasil’de en güçlü büyücü ve Nazarick Loncası’nın lideri olarak bilinir. Bir gün, oyunun kapanmasından sonra kendisini oyunun içinde bulur ve kendisini gerçek bir dünyaya gönderildiğini anlar. Ainz, bu dünyada Nazarick Loncası’nın tüm üyelerini bulmak ve onlara layık bir lider olmak ister. Ainz, bu amaçla dünyayı keşfetmeye ve etkileşime girmeye başlar. Ainz, kendisine karşı çıkan veya onu küçümseyen herkese karşı kibirli, acımasız ve zalim bir tavır takınır. Ainz, kendisini bu dünyanın en güçlü varlığı olarak görür ve onu tanrılaştıran takipçilerine karşı da kibirli davranır. Ainz, aslında arkadaşlarını özler ve yalnız hisseder, ancak kibirli davranışı onun pek çok düşman kazanmasına ve korkunç eylemler yapmasına neden olur.

Ainz Ooal Gown (Overlord)
Ainz Ooal Gown (Overlord) Isekai

 

 

 

2. Tanya Degurechaff (Youjo Senki)

Tanya Degurechaff, Youjo Senki adlı anime ve mangada yer alan bir isekai karakteridir. Tanya, gerçek hayatta acımasız ve kibirli bir iş adamıyken, bir gün öldürülür ve tanrı tarafından başka bir dünyaya gönderilir. Tanya, bu dünyada büyü kullanabilen ve savaşan bir kız çocuğu olarak reenkarne olur. Tanya, bu dünyada hayatta kalmak ve tanrıya meydan okumak ister. Tanya, bu amaçla askeri bir kariyer yapmaya ve savaş alanında kendisini kanıtlamaya başlar. Tanya, kendisine karşı gelen veya onu engellemeye çalışan herkese karşı kibirli, sadist ve vahşi bir tavır takınır. Tanya, kendisini bu dünyanın en yetenekli ve zeki askeri olarak görür ve onu takdir eden veya korkan subaylara karşı da kibirli davranır. Tanya, aslında bu dünyadan nefret eder ve sakin bir hayat yaşamak ister, ancak kibirli davranışı onun pek çok savaşa ve felakete neden olur.

Isekai Tanya Degurechaff (Youjo Senki)
Isekai Tanya Degurechaff (Youjo Senki)

 

 

 

1. Rudeus Greyrat (Mushoku Tensei)

Rudeus Greyrat, Mushoku Tensei adlı anime ve mangada yer alan bir isekai karakteridir. Rudeus, gerçek hayatta başarısız ve utanç verici bir hayat yaşayan bir otakuyken, bir kaza sonucu ölür ve başka bir dünyaya reenkarne olur. Rudeus, bu dünyada büyü ve kılıç kullanabilen bir çocuk olarak doğar. Rudeus, bu dünyada yeni bir hayat kurmak ve pişmanlıklarını telafi etmek ister. Rudeus, bu amaçla büyü ve kılıç eğitimi almaya ve maceracı olmaya başlar. Rudeus, kendisine yardım eden veya onu seven herkese karşı kibirli, narsist ve sapık bir tavır takınır. Rudeus, kendisini bu dünyanın en güçlü ve çekici erkeği olarak görür ve onu hayranlıkla bakan veya arzulayan kadınlara karşı da kibirli davranır. Rudeus, aslında arkadaşlarını ve ailesini korumak ister, ancak kibirli davranışı onun pek çok sorun ve düşman yaratmasına neden olur.

Rudeus Greyrat (Mushoku Tensei)
Isekai Rudeus Greyrat (Mushoku Tensei)

 

 

 


Sizce isekai’de en kibirli ana karakter hangisi? Yorumlarda bize bildirin.

Karanlık Fantazi Dünyasına Dalın: En İyi 10 Dark Fantasy Anime

5Mid, farkıyla anime evrenine yolculuk yapın! Bizimle birlikte animelerin en can alıcı detaylarını, son dakika haberlerini ve unutulmaz önerileri bulabilirsiniz.

MyAnimeList, anime severlerin kendi listelerini oluşturduğu, anime dünyası hakkında bilgi alışverişinde bulunduğu ve anime serilerini değerlendirip sıraladığı küresel bir topluluktur. Bu platformda, animeler hakkında derinlemesine bilgiler, kullanıcı yorumları ve önerileri bulabilir, kendi izleme alışkanlıklarınızı kaydedebilir ve benzer zevklere sahip bir toplulukla etkileşimde bulunabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir