Eternal Fire Esports World Cup Dünya Espor Şampiyonası Counter-Strike 2 Oyun

Eternal Fire Dünya Şampiyonası’na Gidemedi!

Bir süredir rekor üstüne rekor kıran ve HLTV sıralamasında 7. olan temsilcimiz Eternal Fire, Riyad’da düzenlenecek olan Esports World Cup’ın CS2 dalının kapalı elemelerine davet almıştı. 19 Nisan’da başlayan turnuvada BetBoom ile karşılaşan temsilcimiz, karşılaşmayı 2-1 yenerek Upper Finali’ne gelmişti. Upper Finali’nde ise HLTV sıralaması 61 olan Sashi ile karşılaştı. Sashi’yi 2-0’lık kolay bir galibiyet ile geçen Eternal Fire bugün oynanan finallere adını yazdırmayı başarmıştı. Finallerdeki rakibi ise kaybedenler finalinde Cloud9’ı eleyen Sashi oldu. Yani final karşılaşması aynı zamanda rövanştı.

1.Harita – Nuke | Sashi Tercihi

Sashi kendi tercihi olan haritada tabanca roundunu kazanarak seriyi 2-0 açtı, temsilcimiz ilk satın alma roundu ile beraber 6 roundluk bir seriyle cevap verdi ve durum 2-6’ya geldi. Sashi bir round ile temsilcimizin serisini bozsa da temsilcimiz cevabı gecikmedi ve yine bir seri ile skor 3-8 oldu. Son roundu da temsilcimizin zaman ile kaybetmesi üzerine ilk yarı 4-8 Eternal Fire lehine sonuçlandı.

İkinci yarının tabanca roundunu Sashi kazandı ve temsilcimiz force kararı verdi, force roundun da kaybedilmesi ile skor 6-8 oldu. Ardından da gelen 2 roundluk seri ile Sashi skoru 8-8’de eşitlemeyi başardı. Sashi skoru eşitlemek ile kalmadı ve 2 round daha kazanarak 10’u buldu. Temsilcimiz sonunda serilerini kırmayı başararak skoru 10-9 yaptı. Sashi bir round ile karşılık vererek skoru 11-9’a getirdi. Temsilcimiz 3 roundluk bir seri kazanarak harita rounduna ulaşan taraf olsa da kapanış roundunu Sashi retake ile kazandı ve harita uzatmalara gitti. Uzatmaları Sashi 16-14 skoru ile kazanarak seride 1-0 öne geçti.

Eternal Fire - Sashi | Esports World Cup | Nuke
Eternal Fire – Sashi | Esports World Cup | Nuke

2.Harita – Vertigo | Eternal Fire Tercihi

İkinci haritada da Sashi tabanca roundlarını kazanmaya devam etti. Tabanca roundunun ardından temsilcimiz ‘ev’ dediğimiz Vertigo’da iyi bir oyun çıkardı ve ilk yarı 5-7 Eternal Fire lehine tamamlandı. Sashi ikinci yarının tabanca roundunu da kazanmayı başarsa da Eternal Fire attığı force ile roundu aldı ve oradan da haritayı kapatmaya yetecek bir seri buldu. Harita 6-13 Eternal Fire lehine tamamlandı ve seride durum 1-1 oldu.

Eternal Fire - Sashi | Esports World Cup | Vertigo
Eternal Fire – Sashi | Esports World Cup | Vertigo

3.Harita – Overpass | Karar Haritası

Serinin karar haritası olan Overpass maalesef temsilcimiz için kötü geçti. Oyuncularımızın oyuna girememesinin yanı sıra karşı takımdan Cabbi’nin harika lurk’leri Sashi’ye roundları getirdi. Temsilcimiz, serideki ilk tabanca roundunu burada kazandı ve haritayı 0-3 açmayı başardı. Sashi 9 roundluk bir seriyle cevap vererek ilk yarıyı 9-3 önde kapattı. İkinci yarının tabanca roundunu da kazanan Sashi 3 roundluk bir seriyi de burada yaparak skoru 12-3’e getirdi. Temsilcimiz bir round ile cevap versede rakip; son roundunu almayı başararak haritayı 13-4, seriyi ise 2-1 kazanarak Riyad’da oynanacak olan 1M dolar ödül havuzlu Esports World Cup’a kalmayı başardı.

Tarafsız habercilik ilkemizin gereği bazı izleyicilerin Sashi takımından ve özellikle de Cabbi nickli oyuncudan hile olduklarına dair şüphelendiğini eklememiz gerekiyor.

Eternal Fire - Sashi | Esports World Cup | Overpass
Eternal Fire – Sashi | Esports World Cup | Overpass

Eternal Fire’ın bir dahaki maçı ne zaman?

Temsilcimizin bilinen en yakın maçı 23 Nisan tarihinde. ESL Pro League açılış karşılaşması olarak oynayacağı maçta temsilcimiz, HLTV sıralaması 11 olan Astralis ile karşılaşacak. Maçın saati ise şimdilik 17.30 olarak biliniyor.

Diğer haberlerimiz için buraya tıklayabilirsiniz.

editor
2020'den beri bir şekil de espor ile iç içe. Sosyal medya, yönetim, oyuncu ve nicesi. Genelde görülmeyene değer verir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir