Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

BLAST Pro Series İstanbul resmen duyuruldu

CS:GO sahnesinin yeni olmasına rağmen çok ses getiren turnuvası BLAST Pro Series’in yeni durağı resmen İstanbul oldu. BLAST Pro’nun Twitter üzerinden Space Soldiers oyuncusu MAJ3R ile bir video yayınlayarak duyurduğu etkinlik için henüz diğer detaylar resmiyet kazanmış değil.

Ocak ayının başlarında BLAST Pro Series yapım ekibinin İstanbul’daki farklı stadyumları gezmesiyle birlikte Türk espor takipçileri heyecanlanmış, bu denli büyük bir CS:GO turnuvasının ülkemize gelme ihtimali bile kalbimizin hızlı atmasına yol açmıştı.

Şimdiyse BLAST Pro Series İstanbul resmen gerçeğe dönüştü. Turnuvanın Vodafone Park veya Ülker Sports Arena’dan birinde olacağı tahmin edilirken, Space Soldiers’ın direkt davet edileceği de kesin. CS:GO’daki gururumuz dışında turnuvaya SK Gaming, North, Astralis, G2 Esports, FaZe Clan ve Cloud9 gibi dünyanın en büyük ve güçlü takımları arasından beş isim daha dahil olacak. 6 takımın iki gün boyunca kıyasıya mücadele edeceği Blast Pro’da şampiyon ise 250,000 dolarlık büyük ödülü evine götürecek.

BLAST Pro Series İstanbul Etkinlik Direktörü Bettina Kuperman yaptığı açıklamada: “BLAST Pro Series’in İstanbul’da düzenlenecek olmasından dolayı oldukça heyecanlıyız. İstanbul’daki seyirciler için ilginç bir tecrübe olacak. BLAST Pro Series İstanbul’un düzenleyeceğimiz seriler için öncü etkinlik olmasını hedefliyoruz. Eğlence ve heyecan dolu bu hafta sonuna, tüm seyircileri davet ediyoruz.”

Space Soldiers oyun içi lideri MAJ3R ise: “Hepimiz, Kopenhag’da düzenlenen BLAST Pro Series’i izledik. Etkinlik ve turnuva muhteşem görünüyordu. Arenada oynayan takımların konsepti, hem oyuncu hem de taraftarların perspektifinden harika görünüyordu. BLAST Pro Series İstanbul için davet aldığımızda, takım olarak tamamen motive olduk. Dünyadaki en iyi takımlarla, kendi seyircimizin önünde oynayacağız. Bu çok etkileyici bir deneyim olacak.

BLAST Pro Series yapımcısı Jordi Roig son olarak şunları ekledi: “Türkiye, otuz milyondan fazla espor meraklısıyla en hızlı büyüyen espor ülkelerinden biri. Türk takımları istikrarlı bir şekilde yukarı tırmanmaya devam ediyor. Bu yüzden İstanbul bizim için beklenen bir seçim oldu ve yeni bir rekorun kırılacağı bir etkinliğin olacağından hiç şüphemiz yok.”

Türkiye’de düzenlenecek ilk major turnuva unvanını şimdiden cebine koyan Blast Pro Series’e dair tüm gelişmeleri yakından takip ediyor olacağız.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir