Counter-Strike: Global Offensive

Counter Logic Gaming, Rickeh’i kadrosuna kattı

flickr.com/dreamhack

Kuzey Amerika’nın en büyük organizasyonlarından CLG, Counter Strike: Global Offensive takımı için Ricky “Rickeh” Mulholland ile anlaşmaya vardı.

Kötü geçen 2016 yılının ardından, yaklaşık olarak üç hafta önce Yassine “subroza” Taoufik ile yollarını ayıran CLG, bu oyuncunun yerini Avustralyalı veteran Ricky “Rickeh” Mulholland ile doldurma kararı aldı. Bir önceki takımı olan Renegades’e 6 Temmuz 2016’da dahil olan Rickeh, sezon sonuna kadar bu ekiple üç kez uluslararası LAN finaline katılmış ancak takım, bu etkinliklerde başarılı sonuçlar alamamıştı. Turnuvalardaki kötü performansın ardından, 450.000 dolar ödüllü DreamHack Masters Las Vegas’tan bir hafta önce, 14 Şubat’ta yedek pozisyona geçen başarılı oyuncu, yerini İsveçli Simon “atter” Atterstam’a bırakmıştı.

Renegades’ten ayrılan Mickeh’in yeni takımı Counter Logic Gaming de 2016’yı kötü bir şekilde tamamlamıştı. 13 Haziran’da takımın as kadrosunda yer alan Josh “jdm64” Marzano’nun ayrılışının ardından, 5 Temmuz’da düzenlenen ESL One Cologne Valve Major turnuvasına eksik bir şekilde katılan ve takım koçunu beşinci oyuncu olarak ekibe ekleyen CLG, beklenildiği üzere başarılı bir sonuç alamamıştı. Ardından 1 milyon dolar ödül havuzlu turnuvada grup aşamasını geçemeyen CLG, ELEAGUE Season 1’de de tek maç dahi kazanmayı başaramamıştı.

ELEAGUE’deki hezimetin ardından üç oyuncuyla daha yollarını ayıran Counter Logic Gaming’in, yapılan transferlerin ardından önümüzdeki dönemde nasıl bir performans göstereceği merak konusu. Renegades’te başarı yaşayamamış ve pek parlak bir kariyere sahip olmayan Mickeh’in ise takıma neler katacağını izleyip göreceğiz.

Yorum yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.