Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

cs_summit 2 Şampiyonu Team Liquid

Dün gece oynanan ve büyük heyecana sahip olan cs_summit 2’de şampiyon, finalde Cloud9’ı geriden gelerek 3-2 mağlup etmeyi başaran Team Liquid oldu. Team Liquid, bu galibiyetle birlikte 63.750 dolarlık büyük ödülün de sahibi oldu. Bu turnuvada yeni oyuncusu NAF ile mücadele eden Team Liquid, katıldıkları ilk turnuvadan da şampiyonlukla ayrılmış oldu.

Finale, Cloud9 kazananlar tarafından geldiği için 1-0 üstünlükle başladı ancak bu avantajı iyi değerlendiremedi. İlk harita olan Train’de iki takım da başa başa bir mücadele gösterdi. Train’in kazanını ise uzatmada yapılan küçük hatalar belirledi. NAF ve nitr0’nun etkili oyunuyla bu haritayı almayı başaran Team Liquid, seriyi 1-1’e getirdi.

Mirage’da ise kötü başladığı CT tarafında sonradan açılan TL, muazzam bir terör tarafı oynayarak rahat bir şekilde ikinci haritayı kapattı. nitr0, bu haritaya da damgasını vurmayı başardı. Cloud9’da ise ayakta kalan tek oyuncu ise RUSH’tı.

Cache’e geçildiğinde işler tam tersine döndü ve C9, CT tarafında açılış ve kapanış rauntları dışında raunt vermeyerek ilk bölümü 13-2 önde kapattı. Team Liquid, NAF ve EliGE’in liderliğinde geri dönmeye de çalışsa da, aradaki fark çok büyüktü ve C9 haritayı kapatmayı başardı.

Şampiyon, son haritayla belirlenecekti. Overpass’te oynanan son maçta, ilk bölüm başa baş geçilirken, ikinci bölüme NAF ve nitr0 damgasını vurdu ve bu ikili Team Liquid’in kupaya uzanmasını sağladı.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir