Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

CS:GO’da zirve: Fnatic

Elektronik sporlar denildiğinde akla ilk gelen oyunlardan bir tanesi olan Counter-Strike’da adından yıllardır söz ettiren bir takım var: Fnatic. Gerek oyunun önceki sürümlerinde gerek ise Global Offensive’de kupa üstüne kupa kazanan, belkide e-Spor arenasının gelmiş geçmiş en başarılı takımı olan Fnatic’den bahsediyoruz. CS serüveninde hep ön sıralarda bulunan, zaman zaman performansında düşüklük olsa da, diğer takımları yakalayıp geçmeyi başaran ve son yılların en başarılı CS:GO takımı olmakla kalmayıp, rekabet içeren bir organizasyonda bu kadar kusursuz, bu kadar birbirini tamamlayan parçalardan oluşan bir takım henüz ortaya çıkmadı.

Fnatic’in CS:GO serüveninin başarılarla dolu olduğundan bahsetmiştik. Takımın bir üst kademe olan kusursuzluğa geçiş aşaması ise Olofmeister ve Krimz’in takıma katılmasıyla tamamlandı. Mükemmel parçaları bir araya getiren Fnatic organizasyonu ise bu hamlenin meyvelerini birer birer almaya başladı desek yanılmayız. 2014 yılının ardından 2015 yılı içerisinde de bir çok turnuvada ilk sırayı kimseye kaptırmayan takım, 2015’in ilk büyük turnuvası olan ESL One: Katowice 2015’i kazanma başarısını gösterdi. Takımın şimdiki amacı ise yılın en büyük etkinliği olan ESL One: Cologne 2015 şampiyonluk kupasını evine götürmek.

Kusursuz takım oyunu, muazzam bireysel yetenekler ve doğru taktiklerle dünyanın en iyi CS:GO takımı olarak adlandırılan bu ekibi yenebilmek gerçekten çok zor olmaya başladı. Bireysel yetenekler anlamında diğer takımlarda çok daha iyi oyuncular bulunabilir -en azından geçmiş performansları göz önüne alınırsa-, örneğin Get_Right çoğu CS sever tarafından en yetenekli oyuncu olarak görülebilir veya KennyS dünyanın en iyi awp kullanıcısı olarak nitelendirilebilir ama Fnatic kadrosunun birbirlerine olan güvenleri ve birbirlerini kusursuz olarak tamamlamalarından dolayı açık ara düyanın en iyi takımı oldukları değerlendirmesini yapabiliriz ve yenilmez olmalarını bu şekilde açıklayabiliriz. Oyun içerisinde liderliği sayesinde takımı doğru yönlendiren Pronax önderliğinde, takımın aim konusunda uzmanı clutch roundların ustası Flusha, birinci awp kullanıcısı JW, dünyanın en iyi oyuncusu olarak nitelendirilen Olofmeister ve takımın tüm eksiğini kapatan, tamamlayıcı parça Krimz Fnatic ekibinin şuan ki oyuncuları. Olofmeister için ayrı bir parantez açmadan önce, bu takımı kusursuz yapan noktalar ise ‘in game leader’ denilen oyun içerisinde lider olan, taktikleri yönelten Pronax ve tamamlayıcı oyuncu Krimz diyebiliriz.

Olofmeister şu an çoğu insan tarafından dünyanın en iyi CS:GO oyuncusu olarak nitelendiriliyor demiştik. Peki sadece yetenekli oluşu mu onu dünyanın en iyi oyuncusu yapıyor? Cevap kesinlikle hayır. Olofmeister’dan birseysel anlamda daha yetenekli bir çok oyuncu sayılabilir, ama Olof kadar çok yönlü bir oyuncu daha sayılamaz. Yetenek ve çok çalışmanın karşılığını alan İsveçli oyuncu takımın şuan her şeyi diyebiliriz. Tüm silahlara hakim bir şekilde oynayan oyuncu, taktiksel anlamdaki başarısıyla da bunu birleştirerek takımının tüm ihtiyaçlarını karşılamayı başarıyor. Gerek pistol üstünlüğü, gerek harika awp kullanma başarısı, gerek taktiksel zekası ve kusursuz yeteneğiyle Fnatic’i bir üst seviyeye taşıdığı aşikar.

20 Ağustos’ta başlayacak olan ve 4 gün sürecek olan ESL One: Cologne 2015 etkinliğinde turnuvaya C grubunda başlayacak olan Fnatic’i zor rakipler beklese de takımın kendine olan güveni üst düzeyde. Yılın ikinci büyük turnuvasını da kazanarak evine dönmeyi isteyen Fnatic, tüm dünyaya en iyi CS:GO takımı olduğunu bir kez daha kanıtlamak istiyor.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir