Counter-Strike: Global Offensive

Dreamhack Open Winter 2017’de şampiyon NaVi oldu

Dreamhack

İsveç’in Jönköping kentinde düzenlenen Dreamhack Open Winter 2017’de şampiyon, finalde mousesports’u 2-0 deviren NaVi oldu. Ukrayna merkezli köklü espor organizasyonu bu şampiyonlukla birlikte 50.000 dolarlık ödülü de kasasına koydu. mousesports ikincilik ödülü olarak 20.000 doları evine götürmeyi başardı.

A Grubu’nu Gambit’in ardında ikinci sırada bitiren ve yarı finalde B Grubu’nun lideri EnVyUs ile eşleşen Natus Vincere, grupta gösterdiği performansın aksine sonradan açıldı ve kupaya uzanmasını bildi. Önce EnVyUs’ı iyi bir oyunla 2-0 alt eden NaVi, finalde de performansını geliştirerek mousesports’u 2-0 mağlup etti.

Turnuvanın en dikkat geçen maçı ise A Grubu’nda Gambit’le NaVi arasında oynandı. Inferno’da oynanan maç birçok kez uzadı ve toplamda 31-28’lik skorla Gambit lehine bitti. Gambit bu sonuçla, A Grubu’nu lider bitirmeyi garantilese de nihayetinde şampiyonluğu rakibine kaptırdı.

NaVi’de turnuvaya damgasını vuran oyuncu ise s1mple oldu. Turnuva boyunca maçlar ilerledikçe performansını hep artıran ve hep daha iyi bir oyun sergileyen s1mple, takımının bu şampiyonluğunda önemli bir pay sahibi oldu.

Yorum yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.