Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

Dust II’nin yeni hali duyuruldu

Counter-Strike hayranlarının merakla beklediği ikonik harita Dust 2’nin yeni hali bugün yapılan bir açıklama ile duyuruldu.

Harita bildiğiniz üzere geçtiğimiz Şubat ayında profesyonel arenadan kaldırılmıştı. Uzun bir sürenin ardından CS:GO’nun beta deposunda harita paylaşıldı. Kaldırıldığında yerine yeni Inferno getirilen Dust II’nin yeni hali ise oldukça beğenildi. Valve ise haritanın oyuncu okunabilirliğini, hareketini ve görselini güçlendirdi. Yani kısaca tüm doku yeniden yapıldı. Ek olarak Valve Terörist oyuncu modellerine de daha haşin bir görünüm kazandırdı.

Bomba lokasyonlarının ise artık birer adı var. A alanı bir otel pazarı haline gelirken B alanı ise bir kale alan Kasbah’a dönüştürüldü. Her koridordan geçince oyuncular gerçek bir şehrin içinde yürüyormuş tecrübesini yaşayacak gibi gzüküyor. Dust II’nin tüm detaylarını Counter-Strike bloğunda bulabilirsiniz.

Yeni haritayı oynamak için ise bir yol bulunuyor. Tek yapmanız gereken Steam istemcisinde CS:GO’ya sağ tıklayıp özellikleri seçmek. Ardından Betas sekmesine gelip 1.36.0.7-cr1’i seçmeniz gerekiyor. Steam istemcinizi tekrar başlattığınızda ise Dust II’nin beta versiyonuna ulaşabilirsiniz.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

1 Comment

  • pubgturkiye 16 Ekim 2017

    yemi harita çıkartıcağına önce hileleri banlaması gerekiyorlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir