Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

ECS Season 6 finalinde MIBR ve Astralis karşı karşıya gelecek

Esports Championship Series Season 6’te son aşamaya gelindi. Finalde iki güçlü ekip MIBR ve Astralis oynayacak.

Astralis, MIBR, Cloud9, NRG Esports, North, Mousesports, Team Liquid ve Ninjas In Pyjamas’ın katıldığı turnuvada grup maçları dün tamamlanmıştı. Bugün de yarı final maçlarının oynanmasıyla turnuvanın son turuna geçildi. Yarı finalde MIBR-North ve Astralis-NIP eşleşmeleri oynandı. İlk seride Astralis, NIP’i 2-1’le geçmeyi başardı. İlk harita Nuke’ta Astralis rakibini 16-7’yle rahat geçmeyi başardı. Takım olarak maça hazır gelen ekipte Magisk ilk haritada öne çıkan isim oldu. İkinci haritada ise NIP silkelenmiş bi şekilde döndü ve rakibini Train’de 16-11 mağlup etmeyi başardı. Astralis’te Device’ın çabaları yetersiz olurken diğer tarafta Dennis önemli bir rol oynadı. Son haritaya geldiğimizde ise Astralis bir kez daha rakibini rahat bir şekilde geçmeyi başardı. Inferno’yu 16-5 kazanan ekip bu sonuçlar birlikte adını finale yazdırdı. Son haritada ise Device adeta bir AWP resitali sundu diyebiliriz.

Yarı finalin ikinci mücadelesinde MIBR, North’u 2-1 mağlup etti. İlk haritada deyim yerindeyse rakibini dümdüz eden MIBR 16-2’lik kolay bir galibiyet aldı. İlk harita olan Train’de Coldzera muazzam bir performans sergiledi ve haritayı 27-6 K/D ile bitirdi. İkinci harita olan Inferno’da ise North aynı NIP gibi silkelenmiş ve kendine gelmiş bir biçimde maça çıktı. Haritayı 16-8 kazanan takımda Gade çok iyi oynadı. Son haritaya geçtiğimizde ilkine göre daha yakın geçtiğini söyleyebiliriz. Dust2’de oynanan son maç 16-9’luk MIBR üstünlüğüyle sonuçlandı ve böylece finalin diğer ekibi de belli oldu. Son haritada Stewie2k ve Coldzera ikilisi galibiyette önemli rol oynadı.

ECS Season 6 finali bu gece oynanacak. Turnuvanın 660.000$’lık ödül havuzu bulunuyor. Bu gece şampiyon olan 250.000$, ikinci olan ise 120.000$’ın sahibi olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir