Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

ECS Season 6’da şampiyon Astralis oldu

Geçtiğimiz gece oynanan finalde Astralis rakibi MIBR’ı 2-0’la geçerek turnuvanın şampiyonu oldu.

2018’e damga vuran Astralis sene bitmeden bir şampiyonluk daha elde etti. Ayrıca takım turnuvayı iki kere üst üste kazanmış oldu. Danimarkalı oyunculardan oluşan takım 2018’in başından beri 19 turnuvaya katıldı ve bu turnuvaların 11’ini kazanmayı başardı. Takımın 2. ve 3.’likleri de bulunuyor. Astralis bir önceki ECS turnuvasında rakiplerine bir harita bile kaybetmeden kazanmıştı. Bu sefer ise özellikle finalde inanılmaz bir çekişme oldu.

Sene başından beri CS:GO tarihinin en başarılı sezonlarından birini geçiren takım ECS Season 6 finalinde bir başka güçlü ekip MIBR karşısına çıktı. Gruplarda kaybettiği MIBR’ı bu sefer 2-0’la geçen Astralis finalde zorlandı. İlk harita Inferno 16-14’lük skorla bitti. Her zaman olduğu gibi yine takımca hareket eden Astralis’te K/D oranları çok yakın. MIBR’da ise Fallen öne çıkan isim oldu. Birbirine çok yakın geçen rauntların ardından ilk haritanın galibi Astralis oldu. İlk haritada Fer, MIBR adına etkisiz kalan isim oldu.

İkinci haritada ise heyecan durmak bilmedi desek yeridir. Harita uzatmalara gitti ve en sonun Astralis 22-20’yle kazanıp şampiyon oldu. Bu haritada MIBR adina Coldzera yıldızlaştı ancak bu çabaları yeterli olmadı. Fer ise ilkinden bile etkisiz bir performans sergileyerek beklentilerin çok altında kaldı. Astralis yine takım oyunu dersi vererek turnuvayı kazanmayı başardı. Bu sonuçla birlikte takım 250.000$’lık ödülün de sahibi oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir