Counter-Strike: Global Offensive

ELEAGUE Major: Boston şampiyonu Cloud9 oldu

hltv.org

Dün akşam son dönemin en unutulmaz final serilerinden biri oynanırken ELEAGUE Major: Boston’ın şampiyonu Cloud9 oldu. Finalde rakibi FaZe Clan’ı geriden gelerek 2-1 mağlup etmeyi başaran Kuzey Amerikalı ekip, büyük ödül olan 500.000 doları da evine götürdü. Cloud9, bu başarısıyla birlikte Major turnuva kazanan ilk Kuzey Amerikalı ekip oldu.

İlk harita olan Mirage’da iki takım da CT tarafında beklenilenden kötü performans sergileyince, işler takımların terör tarafındaki performansına kaldı. FaZe Clan’da çeyrek final ve yarı final serilerinde oldukça üst düzey bir performans gösteren NiKo’nun ilk haritada beklenilen etkiyi yaratamaması ekibin haritayı kapatmasını bir hayli zorlaştırdı. Ancak rain ve olofmeister’ın ikinci bölümün son kısmındaki etkili oyunu FaZe Clan’ın ilk haritayı hanesine yazdırmasını sağladı. NiKo’nun bu haritada toplamda en kötü dereceye sahip olan oyuncu olduğunu da not düşelim.

İkinci harita ise Faze’in güçlü olduğu haritalardan birisi olan Overpass’ti. Fakat işler FaZe Clan’ın istediği gibi gitmedi. Mükemmel bir CT tarafı oynayan Cloud9, rakibine sadece üç raunt verince, işler FaZe Clan için zora girdi. Pistol rauntlarından sonra el kaybetme geleneğini sürdüren FaZe, yine raunt verince toparlanma şansını kaybetti ve Cloud9, iyi bir oyunla haritayı kazanmayı başardı. Bu haritada oyun içi lider olmasına rağmen bir hayli ön plana çıkan tarik ve ona eşlik eden Skadoodle, Cloud9’a haritayı getiren oyuncular oldu.

Son harita olan Inferno, büyük geri dönüşlere sahne oldu. Şampiyonluğun sürekli el değiştirdiği son anlarda, C9’dan Stewie2k ve FaZe Clan’dan GuardiaN kritik rol oynadı. Haritanın ilk bölümü başa baş biterken, ikinci bölümünde terör tarafını daha iyi oynayan FaZe Clan, son anda yalpaladı ve 15-11’de tam tamına dört şampiyonluk raundundan yararlanamadı, Cloud9 da maçı uzatmaya taşıdı. Uzatmada ise daha iyi oynayan taraf motivasyonun da etkisiyle Cloud9’dı ve bunun da sonucunda takım şampiyonluğa uzanmayı başardı.

Türk asıllı Amerikalı oyuncu tarik, turnuvanın en değerli oyuncusu seçildi.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.