Counter-Strike: Global Offensive

ESL Köln 2018’de çeyrek finaller tamamlandı

ESL Köln 2018 turnuvasında yarı finaller belli oldu. Dün oynanan iki çeyrek final maçında Natus Vincere ve BIG Clan yarı finale çıkmayı başardılar. Fnatic ve G2 turnuvaya veda etti.

Na’Vi-Fnatic arasındaki mücadelenin ilk harita olan Overpass haritasında ilk raundu kaybeden Na’Vi 10 rauntluk seri yakalayarak durumu 10-1’e getirdi. Kendi seçtiği haritada skor 15-4 gelince kolay galibiyete uzanacağı görülen Na’Vi maçı kapatmakta zorlansa da 16-12’lik galibiyetle ilk maçı tamamladı ve durumu 1-0’a getirdi. 32 skorla maçın en çok dikkat çeken ismi flamie oldu. İkinci harita Train’de ilk haritaya benzer senaryo yaşandı. Hızlı başlayan takım Na’Vi oldu. İlk yarıyı 11-4 kapatan ekip ikinci yarıda tabanca raundunu kaybetmesine rağmen kontrolü eline aldı ve maçı 16-10 kazanarak yarı finalde Astralis’in rakibi oldu.

Diğer çeyrek final mücadelesinde G2 ve BIG Clan karşı karşıya geldi. Ev sahibi BIG Clan’ın seçtiği ilk harita olan Cache’de çekişmeli maç yaşandı. Uzatmalara giden maçta KennyS’in 42 skor ve 108 raunt başına hasar ile yıldızlaşmasına rağmen G2 galibiyete taşımaya yetmedi ve 19-17 BIG takımı galibiyete uzanan taraf oldu. İkinci haritada ise BIG Clan ekibi rüzgarı arkasına aldı ve 16-1’lik ezici üstünlükle yarı final biletini kaptı.

Bugün oynanacak yarı final karşılamaları şu şekilde:

  • 16:00 Astralis vs. Natus Vincere
  • 19:30 FaZe Clan vs. BIG Clan

BO3 oynanacak maçlarını eşleşme tablosu ise şu şekilde;

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.