Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

ESL One Köln’de şampiyon Fnatic

Yılın en büyük CS:GO etkinliği olan ESL One Köln finalinde Team EnVyUs’u 2-0 ile deviren Fnatic şampiyonluğa ulaştı. Böylece üçüncü majör turnuva zaferine imza atan takım dünyanın en iyi CS:GO takımı olduğunu bir kez daha kanıtlarken, en fazla majör turnuva kazanan takım olarak tarihe bir kez daha geçmeyi başardı.

Seriye bakacak olursak, her iki takımın da finale çıkarken oldukça zorlandığını söyleyebiliriz. Team EnVyUs, yarı finalin ilk maçında Cache haritasında TSM’e karşı harika bir geri dönüşe imza atarak 16-12 kazanmayı başardı. İkinci oyunda ise TSM’in üstünlüğü vardı, ilk yarı eşit geçilirken daha sonra ağırlığını ortaya koyan TSM 16-8 ile durumu 1-1’e getirdi. Serinin son maçında ise Inferno haritasında yeni kadrosuyla farkını ortaya koyan EnVyUs rakibini 16-9 yenerek finale çıkan ilk takım oldu.

Diğer bir yarı final serisi ise Virtus.Pro ile Fnatic arasındaydı. Fnatic’in rahat kazanmasını beklediğimiz bu seride oynanan tüm maçlar büyük heyecana sahne olurken, Fnatic rakibini zor da olsa 2-1 ile geçerek adını finale yazdırmayı başardı. Serinin ilk maçında Mirage haritasında üstün bir oyun sergileyen ve Fnatic’in oyuna tutunmasına izin vermeyen VP 1-0 öne geçmeyi başardı. İkinci maç ise Fnatic’in güçlü olduğu Inferno’da oynanırken maç içerisinde oldukça geriye düşen İsveç ekibi maçın son anlarında inanılmaz bir geri dönüşle rakibini yakalamayı başardı ve 16-14’lük skorla maçı kazanarak seride durumu eşitledi. Uzatmaya giden ve Cabblestone haritasında oynanan maçta üstün bir oyun sergileyen ve moral olarak dağılan rakibi karşısında rahat bir oyun çıkaran Fnatic 16-7 kazanarak finale çıkan ikinci takım oldu.

Finalin ilk maçı Team EnVyUs’un seçimi olan Dust 2 haritasında oynandı. EnVyUS ilk yarıyı 10-5 ile önde kapatmayı başarsa da maçın sonlarına doğru tıpkı VP karşısında yaptığı gibi muazzam bir geri dönüş yapan Fnatic’e engel olamadı ve 14-7’den skoru 15-15’e getiren Fnatic, maçı uzatmalara götürdü. Uzatmalarda round kaybetmen şampiyon böylece seride durumu 1-0’a getirdi. İkinci maç ise Fnatic’in seçimi olan Cabblestone haritasında oynandı. İlk yarı başabaş geçilirken, terörist tarafında geçtikten sonra round kaybetmeyen Fnatic, etkili oyunuyla maçı 16-7 kazanarak şampiyon olmayı başardı.

Şampiyonluğa ulaşan ekipte Krimz’in yıldızlaşan oyunuyla öne çıktığını belirtebiliriz. Takımın yıldızı Olofmeister’in yarı finalde tutuk performansının ardından finalde kendini toparlamasıyla üçüncü major turnuva zaferine imza atan ekip, bir kez daha dünyanın en CS:GO takımı olduğunu kanıtlamış oldu.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir