Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

ESL Pro League 2016’da şampiyon Luminosity oldu

5 maç süren mücadelenin ardından rakibi G2’yi 3-2’lik skor ile eleyen Luminosity, Londra’da düzenlenen ESL Pro League 2016’yı şampiyon olarak tamamladı. Takım, büyük ödül olan 200.000 doların da sahibi oldu.

LG’nin ilk harita seçimi olan Overpass’ı 16-10 skoru ile G2 kazanırken, G2’nin harita seçimi olan Train’de ise 16-13 ile LG galip geldi. Aynı durum sonraki iki harita olan Cobblestone ve Dust 2’de de gerçekleşti.

Turnuvanın kazananı ise Brezilyalıların favori olarak gösterildiği Inferno haritasında belli oldu. Luminosity haritada 11-4 gibi etkileyici bir rekora sahipken, G2’nin harita rekoru 8-9’du. Yine de, büyük bir mücadele sergileyen G2, ilk yarıyı 8-7 önde kapatmayı başardı. Bununla birlikte, iki takım da birbirine üstünlük sağlayamadı. İki takım da baskıyı hissederken, harita uzatmaya gitti.

15-18 geride iken shox’un mucizevi 1v4’ü ile maça tutunan G2’nin bbu performansı yetmedi. Bir oyun daha alan LG, haritayı 19-16 kazandı ve turnuvanın şampiyonu oldu.

Grup aşamasında karşı karşıya gelen iki takımın mücadelesinde G2 galip ayrılmıştı. Grup aşamasına yavaş başlamasına rağmen kaybedenler maçında Astralis’i 2-1 yenen LG, ardından karar maçında OpTic Gaming’i 2-0 yenmiş ve playoff’a kalmayı başarmıştı.

Yarı finalde Ninjas in Pyjamas ile karşılaşan takım, İsveçli rakiplerini 2-1 yenmeyi başarıp finale yükselmişti. Zorlu bir yolculuk olsa da, LG turnuvayı şampiyon olarak bitirmeyi başardı.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir