Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

FACEIT CS:GO League Finalleri 2. gün

İsveç’in Jönkoping şehrinde devam eden Dreamhack Open Winter 2015/ FACEIT CS:GO League 2015-3 finalleri bugün yapılan maçlarla birlikte tamamlandı ve yarı finalistler belli oldu.

Günün ilk maçı Avustralya ekibi Legacy ile ABD’nin yükselişte olan ekiplerinden Team Liquid arasındaydı. Legacy’nin seçimi olan Cobblestone’a terörist olarak başlayan Team Liquid, haritanın verdiği avantajları iyi kullandı ve devreye 12-3 önde gitti. İkinci yarıda ise neredeyse eşit giden oyundan sonra haritayı 16-8 kazanan Liquid 1-0 öne geçmiş oldu. Liquid, kendi seçimi olan Cache’te ise terörist takımında başlamasına rağmen devreye 8-7 önde gitti. İkinci yarıda ise haritanın anti-terörist avantajlı oluşunu iyi kullanan takım haritayı 16-10 kazanarak durumu 2-0 yaptı ve günün ilk maçından galibiyetle ayrılmış oldu. Liquid’ten nitr0 ise iki haritada toplam 50 frag yaparak maçın adamı oldu. Legacy ise tecrübesiz olmasına karşın oynadığı 3 haritada da elinden geleni yaptı. Tecrübe kazandıkça turnuvaların aranan takımlarından biri olabilir.

Günün ikinci maçı ise günün ilk şokuyla beraber geldi. Biri majör olmak üzere son katıldığı 4 LAN turnuvasında şampiyon olan EnVyUs, turnuvadan 3 gün önce kadroda 2 değişiklik yapan Luminosity’e 2-1 yenilerek turnuvaya ilk turda veda etti. Luminosity’nin seçimi olan Mirage’da terörist tarafında başlayan EnVyUs, genel oyunlarının aksine Luminosity’nin sağlam savunmasını geçemeyince ilk yarıyı 10-5 geride kapattı. İkinci yarıdaki tabanca raundunu alan Luminosity, EnVyUs’un oyuna girmesini engel olunca ilk harita 16-6 Luminosity üstünlüğüyle geçildi. EnVyUs, seçimi olan Cobblestone’da beklendiği gibi rahat oynayarak 16-8 kazanınca belirleyici harita olan Inferno’ya geçildi. Luminosity, yeni oyuncularından fnx önderliğinde haritanın iki tarafında da sekizer raund alınca haritayı 16-11, maçı ise 2-1 kazanmış oldu. Dün fnatic’e 16-0 yenilen, kısa süre önce yaptıkları oyuncu değişikliklerinin tartışıldığı Luminosity, son majör şampiyonu karşısında kazanıp rüşdünü ispat etmiş oldu. Takımın kaptanı FalleN, profesyonel sahnedeki en saygıdeğer insanlardan biri ve yaptığı her hareket tartışılsa da daha sonradan ne kadar isabetli olduğu anlaşılıyor. Bizlere ise sadece saygı duymak düşüyor.

fnatic’in yarı finaldeki rakibini belirleyecek günün 3. maçında ise Team Liquid ile Virtus.Pro karşılaştı. Snax’in yokluğunda bir önceki LAN turnuvası olan IEM San Jose’de Liquid’e 2-0 mağlup olan VP, neredeyse hiç zorlanmadan Liquid’in seçimi olan Overpass’te 16-6, kendi seçimi olan Mirage’da ise 16-8 kazanarak rövanşı almış oldu. Pasha ise iki haritada aldığı toplam 48 frag ile maçın adamı oldu.

Günün son eşleşmesinde ise dün fnatic’e mağlup olmuş iki takım Ninjas in Pyjamas ve Luminosity kozlarını paylaştı. Herkes Luminosity için buraya kadar derken ilk harita olan Mirage’da NiP tıpkı EnVyUs gibi Luminosity duvarına çarptı. 12-3 geçilen ilk yarıdan sonra Luminosity ikinci yarıda biraz zorlansa da haritayı 16-10 kazandı. NiP’nin tercihi olan Cache ise muhteşem bir mücadeleye sahne oldu. Luminosity’nin 15-12 önde olduğu 28. rauntta GeT_RiGhT 1 v 3 kalmasına rağmen takımına raundu kazandırdı ve kalan iki raundu da alan NiP maçı uzatmaya götürdü. FACEIT kurallarına göre (10 raunt, 16000 başlangıç parası) oynanan, liderliğin gelip gittiği uzatma bölümünde ise NiP 21-19 kazanarak maçı Cobblestone’a götürdü. Cobblestone’da ise Luminosity fırtınası vardı. Maça terörist tarafında başlayan ve ilk yarıyı 9-6 önde kapatan Luminosity, anti-terörist olarak oynadığı ikinci yarıda tek bir raunt bile kaybetmedi ve haritayı 16-6, maçı ise 2-1 kazanarak yarı finalde Team SoloMid’le karşılaşmaya hak kazandı. Bugüne kadar 3 harita üzerinde oynanan neredeyse bütün maçları kaybeden ve bu yüzden çok eleştiri alan Luminosity ise yaptığı kadro değişikliğinden sonra çok can yakacağını herkese gösterdi diyebiliriz. Daha üç günlük takım olarak önce EnVyUs’u, sonra ise NiP’yi mağlup ettiler. Turnuvanın en flaş performansına imza attıklarını şimdiden söyleyebiliriz.

Turnuva, Cumartesi günü oynanacak yarı final ve final maçları ile sonlanacak. Cumartesi günü programı ise şöyle:

  • 15.00: fnatic – Virtus.Pro
  • 18.00: Team SoloMid – Luminosity Gaming
  • 22,05: Final

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir