Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

FACEIT CS:GO League Finalleri’nin ilk günü tamamlandı

İsveç’in Jönkoping şehrinde düzenlenen Dreamhack Open Winter 2015/FACEIT League 2015-3 CS:GO finallerinin ilk günü tamamlandı ve ilk yarı finalistler belli oldu.

A grubunun ilk maçında tecrübeli Virtus.Pro takımıyla ilk uluslararası turnuvasına çıkan Legacy takımları karşılaştı. Cobblestone haritasında yapılan karşılaşmaya Legacy çok iyi başlayıp 5-0 öne geçse de, sonraki 16 raundun 15’ini alan Virtus.Pro 15-6 öne geçerek maç sayısını kazandı. Bu noktadan sonra silkinen Legacy ekibi 6 raund alsa da bu durum sonucu değiştirmedi ve Virtus.Pro 16-12’lik galibiyetle günün ilk maçından galibiyetle ayrıldı.

Günün ve grubun ikinci maçında ise Team SoloMid ve Team Liquid karşı karşıya geldi. İki takımın da en iyi haritası olarak bilinen Overpass’te oynanan maçta terörist tarafında başlayan TSM, Legacy’i sürklase ederek 15-0’lık galibiyetle ilk yarıyı kapattı. Anti-Terörist olarak başladıkları ikinci yarının tabanca raundunu da alarak 16-0’lık galibiyete eriştiler. TSM cephesinde device’ın performansı bu müthiş galibiyetin en büyük nedenlerinden biriydi.(28k-6d)

A grubunun final maçında ise ilk maçları kazanan Virtus.Pro ve Team SoloMid takımları Mirage haritasında karşı karşıya geldi. Normalde Anti-terörist takımlarının avantajlı olduğu Mirage haritasında genel bilinen dinamiklerin tam tersi yönde bir mücadele oldu. Terörist olarak maça başlayan TSM, yarıyı 12-3’lük büyük bir galibiyetle kapatıp herkesi kısa bir maç sonu beklentisine sokmuş olsa da, bu sefer de Virtus.Pro Terörist tarafında üst üste raundları kazanıp maçı kafa kafaya getirmeyi başardı. Ancak maç sonunda hata yapmayan SoloMid maçı 16-13 kazanarak ilk yarı finalist oldu.

B grubunun ilk maçında ise Ninjas In Pyjamas günün tek sürprizine imza atarak  Team EnVyUs’u Mirage haritasında 16-8 mağlup etti. NiP’nin Anti-Terörist olarak başladığı maçın ilk yarısı klasik skorlardan biri olan 9-6’lık skorla geçilmiş olsa da NiP, Terörist olarak oynadığı ikinci yarıyı sürklase ederek maçı 16-8 kazanmış oldu. NiP tarafında veteran f0rest’ın 26-13’lük performansı maçı kazandıran en büyük etken oldu.

Grubun ikinci maçında ise yakın zamanda kadro değişiklikleri yapmış iki takım Fnatic ve Luminosity Gaming karşı karşıya geldi. Dust2 haritasında oynanan maçta Fnatic, Anti-Terörist olarak başladı ve Dust2 gibi bir haritada kolay kolay görülmeyecek kadar sağlam bir oyunla devreye 15-0 önde girdi. İkinci yarıdaki tabanca raundunu da alan Fnatic, maçı uzatmadan 16-0 kazanarak günün ikinci sıfıra karşı galibiyetini elde etmiş oldu. olofmeister ise 23-3’lük kişisel skoruyla günün en dikkat çekici performansına imza attı.

Grup finalinde ise iki İsveç ekibi fnatic ve NiP yine Dust2 haritasında karşı karşıya geldi. Bu sefer terörist takımında başlayan fnatic, devreyi 12-3 önde kapattı. İkinci devredeki tabanca raundunu da alan fnatic, rakibin eco raundlarında da hata yapmayıp maçı 16-4 kazanmasını bildi. Bu sonuçla fnatic günün ikinci ve son yarı finalisti oldu.

3’er harita üzerinden eleme ve karar verici maçların oynanacağı turnuvanın ikinci gününde ise program şöyle:

  • 13.00: Legacy – Team Liquid
  • 16.00: Team EnVyUs – Luminosity Gaming
  • 19.00: Virtus.Pro – Legacy/Team Liquid maçı kazananı
  • 22.00: Ninjas In Pyjamas – EnVyUs/Luminosity maçı kazananı

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir