Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

FACEIT Major: London çeyrek finalleri sonuçlandı

2018’in son Major turnuvası FACEIT Major: London’da yarı finale çıkan takımlar belli oldu.

İkişerli şekilde çarşamba ve bugün oynanan maçlarşa çeyrek final aşaması tamamlandı. Maçların sonunda yarı finale kalan takımlar ise Na’Vi, MiBR, Liquid ve Astralis oldu.

İlk çeyrek final eşleşmesinde Na’Vi’nin BIG takımına karşı ezici üstünlüğü vardı. İlk harita BIG takımının seçtiği Dust2 olmasına rağmen Na’Vi 16-2 lik skorla ilk haritayı rahat geçti. İkinci harita Nuke’de de aynı performansı sergileyen Na’Vi haritayı 16-6, seriyi ise 2-0 kazandı.

Çarşamba günü oynanan ikinci çeyrek final maçında ise gruptan 3-0 çıkan CompLexity ile MiBR eşleşti. Grup aşamasındaki performansını çeyrek finalde sürdüremeyen compLexity, tecrübeli kadroya sahip MiBR karşısında tutunamadı ve seri 2-0 MiBR ekibinin üstünlüğüyle sonuçlandı.

Bugün oynanan üçüncü çeyrek final maçında Liquid ve HellRaisers karşı karşıya geldi. ilk haritada(Mirage) 100+ raund başına hasarla oynayan EliGe , Liquid’in 1-0 öne geçmesinde anahtar oyuncu oldu. İkinci harita Dust2’de HellRaisers durumu 1-1 getirse de, üçüncü haritada(cache) 2 tabanca raundunu da kaybedince seriye tutunamadı ve seri 2-1’lik Liquid’in üstünlüğüyle sonuçlandı. Turnuva boyunca iyi oyun sergileyen Türk oyuncu woxic turnuvaya veda etse de ‘Legend’ statüsüne kavuşmuş oldu ve 2019’da yapılacak IEM Katowice Major’e doğrudan katılma hakkı kazandı.

Son çeyrek final karşılaşmasında ise en zorlu eşleşme olan Astralis ve FaZe karşılaştı.ilk haritada (mirage) her raunt çekişmeye sahne oldu. 31 skor ile parlayan dupreeh, son raunttaki 2 açılış skoruyla takımının raundu ve haritayı kazanmasındaki büyük etken oldu. İkinci haritada ise Astralis’in seçtiği İnferno haritasında oynandı. Haritaya iyi başlayan FaZe Clan ilk yarıyı önde kapattı.ikinci yarıda tabanca raundunu kazanarak başlayan Astralis kontrolü eline aldı. İkinci yarıda sadece 2 raunt kaybeden Danimarkalı ekip haritayı 16-10 seriyi ise 2-0 kazandı.

Cumartesi günü oynanacak yarı final maçlarının eşleşmeleri ve saatleri şöyle;

  • 18.15 Natus Vincere vs. MiBR | Bo3
  • 21.45 Astralis vs. Liquid | Bo3

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir