Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

FaZe Clan’da olofmeister yerine Xizt kadroya dahil edildi

CS: GO sahnesinde transferlerin ardı arkası kesilmiyor. Cumartesi günü SK Gaming’in, Cloud9’dan Stewie2k’i kadrosuna dahil etmesinden bir gün sonra, bir haber de FaZe Clan’dan geldi. FaZe Clan önce olofmeister’ın kişisel sebepler nedeniyle bir süre takımdan ayrı kalacağını duyurdu. Bu haberin ardından ise Ninjas in Pyjamas’da şu anda inaktif konumda bulunan Xizt’in kadroya dahil edildiği açıklandı.

Bu haberler sosyal medyada “1 nisan şakası” olarak nitelendirilse de, bir süre sonra haberlerin gerçek olduğu ortaya çıktı. Xizt, yaklaşık beş yıl süren Ninjas in Pyjamas macerasını bir ay kadar önce noktalamıştı. Ninjas in Pyjamas, 27 yaşındaki tecrübeli oyuncu yerine olofmeister’ın eski adam arkadaşı dennis’i kadroya katmıştı. Bu bir aylık süreç içinde Xizt’in önce fnatic’e, Stewie2k’in ayrılığından sonra Cloud9’a transferi gündemdeydi ancak FaZe Clan araya girerek bu transferi tamamladı.

olofmeister’ın kendini tam olarak iyi ve hazır hissetmeden takıma katılmayacağı ve geri dönüş süresinin şu an için belirsiz olduğu açıklandı.

FaZe Clan, yeni transferi Xizt’le beraber ilk maçına salı günü saat 18.00’da Team EnVyUs karşısında çıkacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir