Counter-Strike: Global Offensive

Fragbite Masters Sezon 5’te Şampiyon Fnatic

5. kere düzenlenen Fragbite Masters, Stockholm’da yapılan LAN finalleriyle sona erdi. 4. turnuvanın finalinde TSM’e yenilerek ikincilikle yetinen Fnatic, bu sefer şampiyon oldu.

Eylül ayında yapılan Fragbite Showmatch’i kazanan Fnatic’in direkt olarak katılım hakkı elde ettiği turnuvaya katılan diğer 3 takım online elemelerle belirlendi. Ex-TSM(Team Question Mark – TQM), Ninjas in Pyjamas ve SK Gaming, LAN finallerine katılmaya hak kazanan diğer takımlar oldu. 2 İsveç 2 de Danimarka takımının katıldığı turnuvanın ilk günü İsveç vs Danimarka şeklindeydi. İlk maçta, NiP ile yeni ve genç kadrosuyla ilk defa LAN turnuvaya çıkan SK Gaming karşılaştı. Tecrübe farkının çok ağır bastığı maçta NiP, rakibini 16-2(Cache) ve 16-6(Mirage)’lık skorlarla kısa bir sürede mağlup ederek günün ilk galibi oldu. Merakla beklenen günün ikinci maçında ise ex-TSM(TQM) ile Fnatic karşılaştı. Fnatic, kendi seçimi olan Cache’de de TQM’in seçimi Mirage’da da sağlam performans gösterip 16-11 ve 16-10’luk skorlarla günün ikinci kazananı oldu.

Büyük sürprizlere sahne olan ikinci gün, mağluplar maçıyla başladı. İki Danimarka ekibinin karşılaşmasında SK, çok büyük bir sürprize imza attı. Bahis sitelerinde şansı %7 olarak görünen SK, kendi seçimi olan Cache’de aldığı 16-2’lik galibiyetle büyük sükse yaptı. TQM ise kendi seçimi olan Train’de 16-9’luk üstünlük sağlayınca karar haritası Mirage’a geçildi. SK, herkesi yanıltarak bu haritayı 16-13 kazandı ve TQM’i turnuva dışına itmiş oldu. Galipler maçında ise yine büyük bir sürpriz yaparak 3 harita sonucunda(Cache 16-6, Inferno 14-16 ve Cobblestone 16-12) Fnatic’i mağlup etti ve ilk finalist oldu.

Son gün ise karar maçı olan SK-Fnatic maçıyla başladı. İlk harita olan Overpass’i 16-12 kazanan SK, geçen haftadaki Luminosity gibi peri masalı mı yazıyor derken Fnatic gerçek dünyada olduğumuzu hatırlattı ve Inferno’da 16-5, Mirage’da ise 16-6 kazanarak ikinci finalist oldu.

Efsane NiP kadrosunun son maçı olması kuvvetle muhtemel olan final maçına hızlı başlayan Fnatic, Train’de 11-4’lük bir terörist performansı sergileyince, maçı da rahatlıkla 16-9 kazandı. Dust2’de ise sürekli momentumu değişen bir oyun izledik. Son rauntlarda hata yapmayan NiP, bu haritayı 16-12 kazanarak maçı Mirage’a götürmeye başardı. Mirage’a 7-0 gibi harika bir skorla giriş yapmış olan NiP, bu üstünlüğünü haritanın geneline yayamadı. Önce dengeyi sağlayan Fnatic, 9-6 geride bitirdiği ilk yarıdan sonra Mirage’ın anti-terörist haritası olmasının bütün avantajlarını kullanarak haritayı 16-12, maçı ise 2-1 kazanarak Fragbite Masters’ın yeni şampiyonu oldu.

Fnatic, bu sonuçla G2’den dennis’i pronax’ın yerine kadroya dahil ettikten sonra katıldığı 2. LAN turnuvasından da zaferle ayrılmış oldu. Gelecek hafta California’da düzenlenecek olan ESL ESEA Pro League LAN finalleri öncesinde de rakiplerine gözdağı vermiş oldu. Kişisel performanslara bakacak olursak, olofmeister çok üst seviyede oynamaya devam ediyor. Formda bir olof, Fnatic gibi bir takımı tek başına sırtlayabiliyor. Final haritalarında yaptığı 70-45’lik skor da bunun göstergesiydi. NiP cephesinde tutarsız performansları nedeniyle sürekli eleştirilen allu ise muhteşem bir turnuva çıkardı. Formda olduğu zaman AWPer pozisyonunu muhteşem doldurduğunu tekrar gösterdi. SK cephesinde ise veteran Friis, ne kadar yetenekli bir oyuncu olduğunu tekrar hatırlattı.

Gelecek hafta yapılacak ESL ESEA Pro League finalleriyle birlikte yıl, CS:GO açısından sona erecek.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.