Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

IEM Katowice 2017 | 1. Gün

IEM Katowice 2017’de Flash Wolves’un şampiyon olduğu League of Legends turnuvasının ardından bu hafta itibariyle CS:GO turnuvası da start aldı.

İki grupta toplam 12 takımın mücadele ettiği turnuvanın ilk gününde Astralis, Faze Clan, Fnatic, Immortals, Ninjas in Pyjamas ve Optic Gaming’in yer aldığı A Grubu’ndaki maçlar tamamlandı ve turnuvaya veda eden takımlar ile playoff’a yükselen takımlar belli oldu.

İlk gün maçlarında A Grubu’ndaki altı takım arasındaki fark da bariz bir şekilde göründü. Grubun ilk üç sırasını oluşturan Faze Clan, Astralis ve Immortals sadece birer maç kaybederken, Fnatic iki galibiyet, NiP bir galibiyet alabildi. Optic Gaming ise IEM Katowice’e hiçbir maçı kazanamadan veda etti.

Günün en heyecanlı maçı ise İsveç temsilcisi Ninjas in Pyjamas ile Danimarkalı Astralis arasında oynandı. Overpass haritasında güçlü rakibi karşısında iyi başlayan NiP, skoru 11-4’e getirmesine rağmen son dönemin en hype takımlarından Astralis toparlanmayı başardı ve maçı uzatmaya götürdü. Toplamda dört uzatmanın oynandığı maç, nihayetinde 28-24 Astralis’in üstünlüğü ile sona erdi. İlk iki maçında gayet iyi bir performans sergileyen NiP, daha sonra toparlanmakta zorlandı ve tek galibiyetini grubu sonuncu bitiren Optic Gaming karşısında alabildi.

Bununla birlikte ilk gün genelinde Faze Clan’ın üstünlüğü göze çarptı. Rakiplerine göre nispeten çekişmeli ve uzun süren maçlar oynayan grup ikincisi Astralis de tutuk başlamasına rağmen istekli olduğunu gösterdi.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir