Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

IEM Katowice 2017 | 2. Gün

Polonya’da düzenlenen IEM Katowice 2017’de ikinci gün oynanan maçlar ile B Grubu da tamamlandı ve playoff’a yükselen tüm takımlar belli oldu.

Genel olarak baktığımızda ilk gün A Grubu’nda Faze Clan, Astralis ve Immortals’ın rakipleri karşısında bariz üstünlüğü göze çarpmıştı ve tablonun üst yarısındaki bu takımlar, günü sadece birer mağlubiyet alarak kapatmıştı. B Grubu ise büyük sürprizlerle başladı, oldukça çekişmeli ilerledi ve turnuvanın favorileri IEM Katowice’e veda etmek zorunda kaldı. Herkesin herkesi yenebildiği grupta seyir zevki açısından da çok daha kaliteli maçlar izlenirken, grubu ilk üç sırada bitiren takımların üçer, son üç takımın da ikişer galibiyeti olması dikkat çekti.

Kısa süre önceki DreamHack Masters Las Vegas’ta şampiyonluğa uzanan ve bu turnuvanın da ev sahibi konumunda bulunan Virtus.Pro’nun da içerisinde yer aldığı son üç sıra Cloud9 ve SK Gaming tarafından paylaşıldı. Grubu lider kapatan ve direkt yarı finale yükselme hakkı kazanan Heroic ise iki mağlubiyetini de grubun son iki sırasını oluşturan C9 ve SK’dan aldı. Tuhaf maçlar ve tuhaf sonuçların damga vurduğu B Grubu’nda Danimarkalı Heroic’e yine aynı ülkeden North eşlik ederken, üçüncü sıradan playoff’lara gitmeye hak kazanan ekip, geri dönüşü uzunca bir süredir heyecanla beklenen Na’Vi oldu. Yükselecek takımlar önceki gün olduğu gibi yine ikili averaja göre belirlendi.

Bu sonuçların ardından IEM Katowice’de Bo3 formatında oynanacak playoff eşleşmeleri de belli oldu. Bugün 14:35’te B Grubu’nun ikincisi North ile A Grubu’nun üçüncüsü Immortals karşı karşıya gelecek. Bu serinin kazananı, Cumartesi günü yarı finalde Heroic karşısına çıkacak. İkinci playoff serisinde ise Astralis ile Na’Vi kozlarını paylaşacak ve yarı finalde Faze Clan’ın rakibi olmak için yarışacak.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir