Counter-Strike: Global Offensive

IEM Katowice 2018’de yarı final eşleşmeleri belli oldu

HLTV

IEM Katowice 2018’de dün oynanan heyecan dolu karşılaşmaların ardından son yarı finalistler belli oldu. Cloud9’ı eleyerek ELEAGUE Major: Boston’ın rövanşını alan FaZe Clan ve Ninjas in Pyjamas’ı geçmeyi başaran, son dönemin formda ekibi Team Liquid yarı finale yükselen takımlar oldu. Bu sonuçların ardından FaZe Clan, Astralis’in, Team Liquid ise fnatic’in rakibi oldu.

Adeta ELEAGUE Major: Boston finalinin tekrarlandığı bir çeyrek final eşleşmesi olan ilk seri büyük bir mücadeleye sahne oldu. İlk harita olan Overpass’te müthiş bir CT tarafı oynayan FaZe Clan, Cloud9’a göz açtırmadı ve rakibine sadece 2 raunt verdi. Terör tarafına avantajlı bir şekilde geçen FaZe, burada da üç raunt alarak haritayı kapatmayı bildi. İkinci harita Cache’e de çok iyi giren FaZe Clan, ufak hatalar dışında gayet iyi bir terör tarafı oynadı ve 10-5 gibi bir skorla CT tarafına geçti. CT tarafında pistol raundu ve takip eden iki raundu almasına rağmen üçüncü rauntta tamamen eko durumda olan Cloud9’ın raundu almasına engel olamadı ve ekonomik olarak sıkıntıya düştü. Bu rauntta sonra Cloud9 toparlandı ve üst üste yedi raunt kazandı. Son kısımda FaZe’e geri dönüş imkanı vermeyen Cloud9, haritaya kapatarak seriyi son haritaya taşıdı.

Son harita olan Inferno, büyük geri dönüşlerin yaşandığı bir harita oldu. İlk bölüm dengeli geçerken, 24. raunttan itibaren takımlar adeta Boston’da oynanan finale göndermede bulundu. Cloud9, 14-10 üstünlüğü ele geçirmişken, yaptığı ufak hatalar nedeniyle haritayı kapatma fırsatını kullanamadı ve FaZe bir anda durumu 15-14’e getirdi. Haritanın son raundunda tarik “Banana”daki güzel oyunuyla maçı uzatmaya taşıdı. Cloud9, uzatmaların ilk bölümünde, üç ayrı rauntta üç ayrı oyuncusuyla üç clutch oyun sergiledi. İlk rauntta Rush 1v2, ikinci rauntta Stewie2k 1v2, son rauntta da Skadoodle 1v3 clutch durumunda raundu takımına kazandırmayı başardı; ancak Cloud9 18-15 öne geçmesine rağmen üç maç ve tur raundundan faydalanamadı. NiKo ve GuardiaN’ın önderliğinde müthiş bir geri dönüş yapan FaZe Clan, uzatmaların galibi oldu ve adını yarı finale yazdırdı.

İkinci çeyrek final eşleşmesi ise haritaların daha net oynandığı bir seri oldu. İlk harita olan Overpass’te terör tarafını çok da kötü oynamayan Ninjas in Pyjamas, CT tarafında bocaladı ve Team Liquid’in iyi oyunuyla karşılaştı. Takıma yeni katılan NAF’in iyi bir performans gösterdiği haritadan, Team Liquid galibiyetle ayrıldı. Mirage’da ise durum tam tersine döndü. NiP, iki tarafta da biraz öne çıkınca, harita otomatik olarak Ninjas in Pyjamas’a döndü ve haritadan galibiyetle ayrıldı. Yarı finale yükselecek son takımı belirleyecek son harita olan Inferno’da çok kötü bir CT tarafı oynayan NiP, terör tarafında da aynı performansı devam ettirince elenmekten kurtulamadı ve Team Liquid, yükselen performansıyla birlikte, son yarı finalist olmayı başardı. TL’de twistzz ve NAF’ın damgasını vurduğu bir seri oynanırken, TL bu performansıyla birlikte fnatic karşısına umutlu bir şekilde çıkıyor.

IEM Katowice 2018’de yarı final maçları yarın oynanacak:

  • 17.00 Astralis – FaZe Clan
  • 20.50 fnatic – Team Liquid
Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.