Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

IEM Katowice 2018’e katılacak takımlar belli oldu

27 Şubat – 4 Mart tarihlerinde düzenlenecek IEM Katowice 2018’e katılacak takımlar belli oldu. İlk kez on altı takımın mücadele edeceği bu turnuvaya yedi takım doğrudan davet edildi. Bu takımlar: Astralis, FaZe Clan, G2 Esports, Ninjas in Pyjamas, Virtus Pro, SK Gaming ve ELEAGUE Major: Boston şampiyonu Cloud9 oldu. Geri kalan dokuz takım ise online elemeleri kazanarak, turnuvaya katılma hakkı elde etti.

Vize sorunları nedeniyle ELEAGUE Major: Boston’a katılamayan TyLoo, Asya elemesini kazanarak, Fnatic, Heroic, Gambit Esports ve North; Avrupa elemelerini kazanarak, Renegades ve Team Liquid, Kuzey Amerika elemelerinde başarı sağlayarak, AVANGAR ise, son eleme olan ve temsilcimiz Space Soldiers’ın da yer aldığı Farmskins Championship finalinde AGO Esports’u mağlup ederek turnuvaya katıldı.

IEM Katowice 2018’in, major turnuvadan yaklaşık bir ay sonra düzenlenecek olması, IEM’in kural setinde esnekliğe gitmesine neden oldu. Çünkü birçok takım kadrosunda oyuncu değişikliğine gitti ve IEM’in kural setine göre takıma yeni katılan oyuncuların son dört ay içinde başka bir ESL turnuvasında mücadele etmemiş olması gerekiyordu. Virtus Pro, Team Liquid, Renegades ve Xizt-dennis değişikliğiyle Ninjas in Pyjamas gibi önemli takımlar, IEM’in bu kuralı almasında etkili oldu. IEM’in aldığı bu karar sonucu takımlar yeni kadrolarıyla turnuvada mücadele edebilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir