Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

CS:GO IEM San Jose şampiyonu Na’Vi oldu

Natus Vincere, bir kez daha performanslarının iyi olması gereken bir anda sahneye çıktı ve IEM San Jose’nin favorisi olan Team SoloMid’i final karşılaşmasında eleyerek turnuvanın şampiyonu oldu.

Serinin ilk haritası olan Dust2’de TSM, oldukça iyi bir başlangıç yaptı. Counter-Terörist tarafında oynayan TSM ilk beş raundu aldı ve haritayı domine edecek bir performans ortaya koydu. Ne var ki beşinci raunttan sonra oyunun temposunu Na’vi belirlemeye başladı. Takım, karakterine zıt bir şekilde bomba alanlarına hızlı bir şekilde hareket etti ve birçok kere smoke kullanmadı.

Na’Vi’nin bu temposu, takıma art arda 4 raunt kazandırdı. İlk yarının sonlarına doğru TSM, Na’Vi’nin bu performansına karşılık vermeye başlasa da, yarı 8-7 Natus Vincere’nin üstünlüğü ile sonuçlandı.

Haritadaki ikinci yarı ise TSM’in elinden çok daha hızlı bir şekilde kayıp gitti diyebiliriz. TSM, ikinci yarıda bir raunt kazanmadan önce Na’Vi üst üste 6 raunt kazandı. Bu kazanma serisi ile Na’Vi sadece momentum kazanmadı, aynı zamanda bankalarındaki parayı da arttırdı ve avantajını güçlendirdi. Na’Vi, bu performansla Dust2’yi 16-10 kazandı ve seride durumu 1-0’a getirdi.

 

 

Serinin ikinci haritası ise Cobblestone’du. Haritayı Natus Vincere’nin seçmiş olmasına rağmen hiç kimse takımdan TSM’i bu derecede dominant bir şekilde yenmelerini beklemiyordu. Cobblestone’un ilk yarısı şüphesiz GuardiaN’ın şovu ile geçti. Slovak AWP kullanıcısı durdurulamadı ve harcadığı her kurşun hedefini buldu. GuardiaN’ın yıldız performansıyla Natus Vincere haritanın ilk yarısında harika bir oyun sergiledi ve rakibi TSM’e sadece bir raunt verdi.

İkinci yarısı ise daha çekişmeli geçti ve TSM, Terörist tarafında 6 raunt kazanmayı başardı. Fakat Natus Vincere, ihtiyacı olduğu 2 raundu kazandı ve haritayı da 16-8’lik bir zafer ile bitirdi.

Bu sonuçla Natus Vincere, TSM’i 2-0 yenerek IEM San Jose turnuvasının şampiyonu oldu. Takım, büyük ödül olan 56.250 doların da sahibi oldu.

 

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir