Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

JW, flusha ve KRIMZ Fnatic’ten ayrıldı

Fnatic’in en önemli oyuncularından olan JW, flusha ve KRIMZ, başarılı CS:GO takımından ayrılarak GODSENT’e transfer oldu. İki takım arasında gerçekleşen takas sonucunda ise twist ve Lekr0 Fnatic’e transfer oldu.

Son zamanlarda beklenen başarıyı yakalayamayan Fnatic’te üç oyuncu takımdan ayrıldı. Takım içi problemlerden dolayı ayrılan JW, flusha ve KRIMZ takas ile GODSENT’e transfer oldu. Fnatic’in basın açıklamasında durum ile ilgili şu cümleler bulunuyordu:

[su_quote]Bir takımda uzun bir süre beraber oynayınca ufak problemler kolaylıkla büyük problemlere dönüşebiliyor. Bu problemler sonrasında daha da büyüyebilir ve takımın dinamiğini ve başarı için gerekli olan kimyayı olumsuz bir şekilde etkileyebilir. Geçtiğimiz birkaç ay boyunca buna benzer bir durum takımımızda oluştu. Her iki taraf da problemin çözümü için çaba göstermesine rağmen problem çok uç noktalara ulaştı. İki taraf da gelişmek ve başarı için gerekli olan kimyayı tekrar yakalayabilmek için takımın ikiye ayrılması konusunda hem fikirdi.[/su_quote]

Takımdan ayrılan JW ise Fnatic’in açıklamasında şu sözleri sarf etti:

[su_quote]3 yıllık kan, ter ve mücadelenin ardından bu günün geleceğini hiç düşünmemiştim ama, Fnatic’ten ayrılma zamanım geldi. Son zamanlardaki performansımız tatmin edici değildi ve sizler bu takım içi problemlerin arkadaşlığımızı test ettiğini söyleyebilirsiniz. Ne yazık ki bu testi geçemedik. Yıllar içerisinde muhteşem şeyler başardık ve çoğu hayatımın en güzel anlarıydı. Bu yolculukta bizimle olan herkese teşekkür ediyorum.[/su_quote]

Fnatic’e 2013 yılında katılan JW ve flusha, organizasyonun bünyesine kattığı orjinal Epsilon kadrosunda da bulunuyordu. flusha ise TEAMGLOBAL’dan ayrılan Olofmeister ile 2014 yılında takıma katılmıştı. Takım ELEAGUE Season 1’de finalde Virtus.pro’ya 2-0 yenilerek ikinci olmuştu. Fnatic ardından ESL One: Cologne’da 3.-4., ECS Season 1’de de 3.-4., Colombus Major’da ise 5.-8. olma başarısını göstermişti.

Takımdan ayrılan JW, flusha ve KRIMZ eski takım arkadaşları pronax ve znajder ile GODSENT’te tekrar buluşacak. ESL’in Major kurallarına göre bir takımın Legends statüsünde olmak için kadrosunun büyük bir bölümünü devam ettirmesi gerekiyor. Fnatic’in ESL One: Cologne kadrosunun üçünü transfer eden GODSENT bu kurala göre bir sonraki Major davetiyesini kesin olarak alacak.

 

DreamHack Summer 2016’da 3.-4. olan GODSENT, DreamHack Tours 2016’da ise 5.-6. olmuştu. Takımın en dikkat çeken başarısı ise Nisan ayında düzenlenen DreamHack Malmo’deki performansıydı. Grup aşamasını 2-1 skoru ile CLG ve G2’nin üzerinde bitiren takım, çeyrek finalde mousesports’u 2-1 yenmiş, yarı finalde ise Ninjas in Pyjamas’a 2-1 yenilmiş ve turnuvayı 3.-4. olarak tamamlamıştı.

GODSENT’in basın açıklamasına göre ise bu üç oyuncu aynı zamanda GODSENT’in kurucu ortakları olacak. Takım kadrosunda da böylelikle ilk CS:GO Major’ı olan DreamHack Winter 2013’ü kazanan dört oyuncu bulunacak. JW, pronax, znajder ve flusha şampiyon Fnatic’in o dönemki kadrosunda beraber oynamıştı.

 

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir