Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

MiBR koç pozisyonunda YNk ile anlaştı

MiBR takımı baş antrenör pozisyonunda analist YNk ile anlaştı.

Şu anda Team Liquid’in antrenörü olan zews’ten sonra antrenör kullanmayan FalleN’in takımı, zews ile beraber 2 majör kazanmıştı. Maçlara menajer pozisyonundaki dead ile çıkan ekip, antrenörsüz 2 yılın ardından ESL analisti YNk ile sözleşme imzaladı. FalleN’in Twitterdan yaptığı açıklamada YNk’ya hayranlık duyduğunu ve onun düşünceleri altında oynamaktan mutluluk duyacaklarını belirtti. Ayrıca menajeri dead’e teşekkür eden FalleN, halen takımla beraber olduğu için çok mutlu olduğunu dile getirdi. MiBR’nin internet sitesinde yazan açıklamaya göre YNk, 13 Ağustos’ta takımın Madrid bootcampine katılacak.

Bu, 2015 yılından itibaren ESL’de gözlemcilik ve daha sonradan analist olan YNk’nın ilk koçluk görevi olacak. Room On Fire adlı yorumcu ve analist topluluğunda bulunan YNk, 2015 yılından önce oyuncu olarak bulunduğu takımlarda sadece Balkanlar’da başarılı sayılabilecek işler yapmıştı.

MiBR takımı YNk koçluğunda ilk turnuvası DreamHack Masters Stockholm olacak. 29 Ağustos’ta düzenlenecek turnuvada $250,000 dolarlık ödül havuzu bulunuyor. Ayrıca bu turnuva 2 tane Amerikan oyuncuyla çıktığı 2. turnuva olacak.

MiBR takımının koç değişikliğinden sonra oluşan kadrosu ise şöyle:

  • Gabriel ” FalleN” Toledo
  • Fernando “fer” Alvarenga
  • Marcelo “coldzera” David
  • Jake “Stewie2k” Yip
  • Tarik “tarik” Celik
  • Janko “YNk” Paunovic (Koç)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir