Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

MLG baharda CS:GO turnuvası düzenliyor

Oyunun tarihinde bir ilk olarak, Kuzey Amerika’da ilk defa Counter Strike: Global Offensive major turnuvası düzenlenecek

MLG, 2016 baharı için Major League Gaming ile iş birliği yaparak Amerika Birleşik Devletleri’nde bir CS:GO turnuvası düzenleyecek. Turnuva, standart olarak 250.000 dolar ödül havuzuna sahip olacak ve 29 Mart-3 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek.

MLG’nin Colombus-Ohio’daki arenasında başlayacak olan etkinliği seyirciler canlı olarak izleyebilecek. 2 gün sürecek olan final karşılaşmaları ise 18.500 kapasiteli Nationwide Arena’da düzenlenecek.

İlk defa Amerika’da düzenlenecek olan CS:GO turnuvası, aynı zamanda MTG’nin düzenlemediği ilk major etkinlik olarak göze çarpıyor. Hatırlayacağınız üzere ESL ve Dreamhack, MTG tarafından satın alınmıştı. Turnuvanın düzenlenme zamanı ise ESL’in IEM Katowice turnuvasının major statüsünden düşmesi anlamına geliyor. Bunun yanında ESL daha önce yaptığı açıklamayla Valve’in desteği olmadan da 250.000 dolarlık Counter Strike: Global Offensive turnuvası düzenleyecek kapasitede olduğunu açıklamıştı.

Turnuva MLG’nin yayın organı olan MLG.tv’den yayınlanacak. Ayrıca Twitch gibi diğer stream sitelerinden de takip edilebilinecek.

İzleyiciler, 16 takımın katılacağı CS:GO turnuvasını canlı izleme şansına sahip olacak ve bunun yanında MLG’nin düzenlediği wieving party’ye de katılabilecek. MLG’nin dikkatini Amerika kıtasına çevirmesi, e-Spor açısından da büyük etkilere sahip. e-Spor sektörünün büyük sıçramalar yapmak üzere olduğu herkes tarafından söylenirken, bu sıçramanın Amerika’da yapılması, diğer kıtaların da dikkatini daha çok e-Spor’a yöneltmesine neden olacaktır.

CS:GO ile ilgili tüm haberleri sitemizden takip edebilirsiniz.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir