Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

MP5, CS:GO’ya geri döndü

Eski oyunlardan tanıdığımız 3-1 efsanesi CS:GO’ya geri döndü.

Twitter üzerinden bir video ile duyurulan MP5-SD, MP7’ye bir alternatif olarak yerini aldı. Hafif makineli tüfek kategorisinde en son Counter Strike: Source oyununda kullanılan silah eski oyunlarda çoğu kullanıcının göz bebeği konumundaydı.  Bu sebeple kullanıcılar heyecanlanmış olsa ki yapılan açıklamaya etkileşim yağdı. Şu an 33000 beğeni ve 9000 retweet alan açıklamanın altında ise 2000’e yakın cevap bulunuyor. Bu istatistiklere sadece 13 saatlik bir sürede ulaşıldı.

Silah hakkında bilgi vermek gerekirse klasik bir hafif makineli tüfek olarak mağazada yerini aldı diyebiliriz. Hareketliliği yüksek, hasarı düşük olan silahın değeri ise 1500$. Dediğimiz gibi MP7’ye  bir alternatif olarak gelen silahı kullanabilmek için envanterden hafif makineli tüfek kategorisinde silahınızı değişmeniz gerek.

Yapılan açıklamanın oyunculara bir nostalji havası yarattığı kesin. Tam olarak herkes tarafından denenmese de silahın oyunda kullanılabilmesi fikri bile çoğu oyuncuyu heyecanlandırdı. Eski oyunlardaki havasını yaratabilecek mi yaratamayacak mı merak konusu. Gelen güncellemeyle oyunda yerini alan silah için oyuncuların oyun içi görüşlerini de zamanla öğreneceğiz.

1 Comment

 • Batuhan 20 Ağustos 2018

  Başlığı düzenlerseniz sevinirim..
  MP5 hiçbir zaman CS:GO’ da bulunmadı.
  Yeni eklendi.
  Başlığı ;
  MP5 CS’ye geri döndü ya da MP5 CS:GO’ya geldi
  şeklinde yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir