Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

NRG eSports, CS:GO takımı kurdu

NRG eSports organizasyonu, daha önce ex-Method olarak bilinen takım ile anlaşarak CS:GO sahnesine giriş yaptı. Takımın kadrosunda bir çok tanıdık isim bulunmakta.

En göze çarpan oyuncu kötü skorlarından dolayı takımdan gönderilen eski mousesports’un oyun içindeki lideri Fatih “gob b” Dayik. Bir diğer tanıdık isim ise son olarak Splyce’ın AWP oyuncusu olan Peter “ptr” Gurney. Ptr, Splyce’taki performansına nazaran geçtiğimiz yıl Counter Logic Gaming ve Luminosity takımlarında oynaması ile tanınıyor.

Beş kişilik kadroya ek olarak NRG organizasyonu Nebi “fnr” Serc’i menajer ve Zachary “Eley” Stauffer’ı analist olarak takıma kattı.

“CS:GO kariyerime devam etmek için yeni bir yuva bulduğuma oldukça memnunum.” açıklamasını yapan gob b, sözlerine şu şekilde devam etti: “Çokça pratik yapmam gerektiğini biliyorum fakat takımım ve kendim için geleceği parlak görüyorum. Aramızda muhteşem bir kimya oluştu ve bu takımı motive ediyor. Bu karar benim için büyük bir adım. Hedeflerime takımım ve e-Spor sahnesinin yükselen organizasyonu NRG eSports ile ulaşmayı iple çekiyorum.”

NRG’nin tam kadrosu şu şekilde:

  • Fatih “gob b” Dayik
  • Samuel “SileNt3m” Portillo
  • Justin “just9n” Ortiz
  • Peter “ptr” Gurney
  • Nikola “LEGIJA” Ninic
  • Zachary “Eley” Stauffer (analyst)
  • Nebi “fnr” Serc (manager)

Bilindiği üzere Sacramento Kings’in sahipleri bundan birkaç ay önce e-Spor sahnesine adım atacağını açıklamış, ilk iş olarak da League of Legends takımı kurmuştu. Amerika LCS’te mücadele eden takıma birçok dünya yıldızını transfer eden NRG eSports, sahnedeki ciddiyetini CS:GO takımı alarak bir kez daha kanıtlamış oldu.

 

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir